Trener uderzył zawodnika Norwida Częstochowa w trakcie meczu siatkówki
fot. Twitter

W sporcie takie zachowanie nie powinno mieć miejsca! Do sieci trafiło nagranie, zarejestrowane podczas meczu Mistrzostwo Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych w siatkówce. W krótkim filmie widać, jak do jednego z zawodników Norwida Częstochowa pochodzi trener drużyny i uderza nastolatka w twarz!

Skandaliczna sytuacja, do jakiej doszło podczas meczu Norwida z AZS-em, budzi wszelkie oburzenie! Rozgrywka w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych zyskała rozgłos po tym, jak do sieci trafiło nagranie, na którym widać naganne zachowanie trenera jednej z drużyn. Prowadzącemu zespół Norwida Częstochowa najwyraźniej puściły nerwy, które wyładował na jednym z zawodników własnej drużyny.

Siatkarz otrzymał od trenera reprymendę, ale na tym się nie skończyło. W krótkim nagraniu widać, jak trener uderza zawodnika otwartą dłonią w twarz. O incydencie bardzo szybko zrobiło się głośno, w związku z tym klub Norwid Częstochowa opublikował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Trenerowi nie spodobała się gra zawodnika? Po zejściu na ławkę zdzielił go ręką w twarz!

„W związku z sytuacją, która miała miejsce w trakcie Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych, Zarząd Klubu podjął działania zmierzające do jej szczegółowego wyjaśnienia. Zarząd Klubu zdecydował również o odsunięciu trenera od prowadzenia Zespołu, do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego” – brzmi komunikat zarządu, opublikowany na oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Swoje własne oświadczenie wystosował również Śląski Związek Piłki Siatkowej, który potępił takie traktowanie zawodnika przez trenera drużyny. Dodano, iż wobec szkoleniowca zostaną wyciągnięte konsekwencje.

„W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych rozgrywanych w Częstochowie, Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej oświadcza, że zdecydowanie potępia wszelkie przejawy agresji. Dodatkowo, sprawą z urzędu, w trybie pilnym, zajmie się Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco” – napisano na stronie internetowej ŚZPS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę