Podlej tą mieszanką tuje
Pixabay

Podlej tą mieszanką tuje, a zaskoczysz się, jak bardzo wpłynie to na ich wygląd. Twój ogród będzie wyglądać dzięki temu nieziemsko. Sprawdź co trzeba zrobić.

Ogród to dla wielu osób oaza spokoju i piękna. Niezależnie od tego, czy jest się doświadczonym ogrodnikiem czy nowicjuszem to z pewnością zależy każdemu na tym, aby rośliny rosły zdrowo i były piękne. Jeśli masz tuje w swoim ogrodzie to poznaj nietypową wskazówkę dzięki której będą niezwykle bujne.

Podlej tą mieszanką tuje, a odwdzięczą ci się pięknym wyglądem

Okazuje się, że tym niesamowitym trikiem są drożdże! To niezwykłe mikroorganizmy, które są znane ze swoich właściwości stymulujących wzrost roślin. Są także bogate w enzymy, minerały i witaminy. Wiele osób używa drożdży do wzbogacania swoich kompostów i nawozów organicznych, ale mało kto wie, że można je również z powodzeniem stosować do podlewania swoich tuj.

Na początku musisz przygotować roztwór drożdży. Wymieszaj około 15 g drożdży (suchych lub świeżych) z 5 litrami wody. Odczekaj kilka minut, aż drożdże zaczną się aktywować i roztwór będzie gotowy do użycia. Wtedy zacznij podlewać tuje. Wybierz miejsce pod drzewami, gdzie gleba jest wilgotna, ale nie mocno nasączona. Delikatnie wlej roztwór wokół podstawy każdej tui, starając się równomiernie podlać cały obszar. Pamiętaj, że nie potrzebujesz dużych ilości roztworu, aby osiągnąć efekty. Kilka litrów na tuję powinno wystarczyć.

To rewelacyjny trik, który sprawi, że są one bardziej odporne na choroby i szkodniki, a przy tym ich wygląd będzie niesamowity.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę