Podlej tym fotel teściowej
pxhere

Podlej tym fotel teściowej, a rezultaty cię niezwykle zaskoczą. Ten genialny patent powinien poznać każdy. Sprawdź, czy o tym wiedziałeś. 

Echinocactus grusonii to kaktus występujący pod nieco zabawną nazwą „fotel teściowej”. Pochodzi z Meksyku i pięknie prezentuje się w mieszkaniu dzięki swojemu dekoracyjnemu wyglądowi. Ma jasnozielone pędy, które zdobione są gęsto osadzonymi kolcami. Pielęgnacja tego kaktusa nie jest wymagająca, ale warto pamiętać o jednej, ważnej rzeczy. Aby jak najdłużej zachować kondycję kaktusa należy stosować regularnie patent, który sprawi, że efekty będą znakomite.

Podlej tym fotel teściowej. Przydatny patent

Kaktusy powinno się podlewać raz na 2-3 tygodnie. Bardzo ważne jest to, jaką wodą je podlewamy. Kaktusy lubią wodę miękką, o odczynie lekko kwaśnym. A to znaczy, że przed podlaniem trzeba przegotować wodę i odstawić do wystudzenia. Większość osób używa wody prosto z kranu i niestety nie jest to dobre dla kaktusa. Warto pamiętać też o tym, że latem podlewamy je wieczorem, a jesienią i wiosną w porannych porach. Zimą nie podlewamy ich wcale ponieważ przechodzą w stan spoczynku – nie rosną, ani nie pobierają wody z podłoża. Podlewanie najlepiej zapoczątkować od marca, stopniowo zwiększając ilości wody.

Sprawdź też, co zrobić żeby skrzydłokwiat zakwitł błyskawicznie – pisaliśmy o tym tutaj. Ta sztuczka przyda się każdemu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę