Podlej tym paprotkę. Będzie rosnąć jak szalona

Podlej tym paprotkę
YouTube screen | Odkryj naturę

Podlej tym paprotkę, a będzie rosnąć dzięki temu jak szalona. Poznaj genialny i domowy nawóz, który ją wzmocni. 

REKLAMA

Paprotka jest rośliną zielną z rodziny paprotkowatych (Polypodiaceae). Występuje na całym świecie w różnych odmianach. W Polsce najczęściej spotyka się odmianę zwyczajną – Polypodium vulgare. Spotkać ją można w lasach i zaroślach. W medycynie chińskiej paprotkę traktuje się jako roślinę o leczniczych właściwościach. Ma pomóc m.in. w leczeniu chorób układu moczowego, dolegliwościach skórnych i z pasożytami. Paprotka to także roślina ozdobna, która ozdabia nasze wnętrza i okna. Należy ją regularnie pielęgnować i zadbać o nawozy. Dlatego poznaj najlepszy i domowy nawóz, który sprawi, że paprotka będzie rosła jak szalona.

Podlej tym paprotkę, a urośnie jak na drożdżach

Przygotuj mieszankę z rozdrobnionych na proszek skorupek jaj oraz zaparzonej, ostudzonej  herbaty. Herbata jest źródłem kwasu taninowego, który jest naturalnym środkiem działającym przeciwko chorobom roślin. Wpływa na poprawę ich kondycji, a dzięki zawartej w herbacie kofeiny stymuluje wzrost rośliny.

REKLAMA

Rozdrobnione skorupki jaj to bogate źródło wapnia. Jest to niezwykle istotny składnik odżywczy dla paproci. Skorupki jaj wystarczy wymieszać z herbatą i podlać paprotkę. To doskonały i domowy nawóz, który z pewnością przyniesie rezultaty.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: