Podlewaj tym storczyka. Będzie kwitł jak szalony

Podlewaj tym storczyka
YouTube screen | Il Rifugio Perfetto

Podlewaj tym storczyka, a będziesz zdziwiony efektami. Dzięki tej prostej miksturze będzie kwitł i puszczał szybciej nowe kiełki. Sprawdź i koniecznie zastosuj ten trik.

REKLAMA

Storczyki to piękne rośliny, które często zapełniają parapety w oknach. Nadają wnętrzu klimatu i sprawiają, że czujemy się dobrze i przytulnie. Aby zachwycały wyglądem jak najdłużej to należy pamiętać o regularnym nawadnianiu i pielęgnowaniu liści. Czasem o tym zapominamy, ale na szczęście jest świetny sposób na to, by odżywić storczyka i sprawić, by znów kwitł i zachwycał.

Podlewaj tym storczyka. Rezultat będzie niesamowity

REKLAMA

Przygotuj mieszankę z czosnku i wody. Czosnek świetnie sprawdzi się jako nawóz, a wszystko to dzięki zawartości cennych składników odżywczych. Pozwala na kwitnienie i pojawianie się nowych kiełków.

Weź 4 ząbki czosnku i obierz, następnie pokrój na kilka części. Wrzuć do pustej butelki i zalej wodą – musi być pełna. Odstaw w ciemne miejsce do szafki na co najmniej dobę. Potem przefiltruj wodę przez sitko i wlej do butelki. Teraz wystarczy podlewać tym storczyka naprzemiennie ze zwykłą wodą.

Pamiętaj, aby nie pryskać spryskiwaczem na liście rośliny! Jeśli chcesz pielęgnować liście, to zwilż delikatnie wacik kosmetyczny przygotowanym naparem i delikatnie je przetrzyj. Dzięki takiej pielęgnacji i nawadnianiu storczyki będą pięknie kwitły i odwdzięczą się pięknym wyglądem.

REKLAMA

Masz w swoim domu skrzydłokwiat? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj jak sprawić, by rósł i wyglądał rewelacyjnie. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podziel się: