Uczennica podpaliła internat w Gujanie
fot. Twitter | @gomoseley

W potwornym żywiole zginęło kilkanaścioro dzieci. Według wstępnych ustaleń pożar wywołała uczennica, która miała zrobić to w akcie zemsty za… zabranie jej telefonu. Dziewczyna podobno chwyciła za zapalniczkę, a następnie podpaliła budynek internatu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Mahdia, w Gujanie (Ameryka Południowa). W znajdującym się tam internacie wybuchł potężny pożar, który strawił cały budynek i zabił kilkanaście osób, które przebywały w środku.

Według lokalnych mediów śmierć poniosło 19 dzieci i może nie być to ostateczny bilans tragedii. W szpitalu przebywa jeszcze siedmioro wychowanków, którzy są w stanie krytycznym. Większość ofiar zginęła na miejscu od oparzeń albo na skutek uduszenia się dymem.

„O podpalenie jest podejrzana uczennica. Powodem było to, że kierowniczka internatu i nauczyciel odebrali jej telefon” – przekazała w oświadczeniu lokalna policja. Podejrzana nastolatka nie odniosła obrażeń. Została zatrzymana przez policję i doprowadzona do aresztu. Dziewczyna zostanie oskarżona o wywołanie tragedii dużych rozmiarów.

Koszmarny pożar w Gujanie. Uczennica podpaliła internat, bo opiekunowie zabrali jej telefon

Minister edukacji Gujany Priya Manickchand zapowiedział już, że równolegle zostanie wszczęte osobne śledztwo. „Przedmiotem dochodzenia będzie, czy internat wyposażony był w nowoczesny system przeciwpożarowy i czy uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie ćwiczeń przeciwpożarowych” – powiedział korespondentom Reutersa członek lokalnego rządu.

Wśród zabitych był 5-letni chłopiec – syn właściciela obiektu. Pozostałe ofiary to dziewczynki, uczennice.

Prezydent Gujany Irfaan Ali spotkał się rodzinami ofiar i odwiedził szpital, w którym cały czas trwa walka o życie pozostałych poszkodowanych. W kraju ogłoszono 3-dniową żałobę narodową.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę