REKLAMA

poduszki
fot. screen Youtube / Остроумно

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że poduszki z pierza można prać mechanicznie w pralce. Aczkolwiek warto przestrzegać kilku reguł, by nie zrujnować ich właściwości. Ta metoda sprawi, że zachowają swój kształt i miękkość, a do tego będą czyste i pachnące.

REKLAMA

Dobór właściwej poduszki do spania znacząco wpływa na poziom naszego snu. Większość ludzi wybiera ekologiczny wkład z pierza. Takie poduszki są miękkie i nie niszczą się szybko, ale mogą sprawiać problem, gdy chcemy je porządnie wyczyścić. Gdy wykonamy tę czynność nieumiejętnie, to mogą ulec deformacji. To może lepszym rozwiązaniem będzie oddanie poduszki do pralni? Być może, ale to niepotrzebny wydatek pieniędzy. No, chyba że nie mamy pralki. Niemniej jednak istnieje niezawodny sposób na odświeżenie poduszki w domu. Jak się za to zabrać?

Jak dobrze uprać poduszkę z pierza? Dzięki tej metodzie nie zniszczysz jej

Poduszka, którą zamierzasz uprać, nie może mieć dziurek, z których watują pierze. Jeśli dostrzeżesz małe przetarcie, to spróbuj je zaszyć, aby zmniejszyć ryzyko rozdarcia podczas prania. O ile twoja pralka ma niewielki bęben, to lepiej pierz poduszki jedna po drugiej. W innym wypadku będą mono stłoczone.

REKLAMA

Optymalna temperatura prania wynosi 40°C (z minimalnymi obrotami). Gdy pranie się skończy, wyjmij poduszki z bębna i wysusz na dworze (balkon też może być). Odradzamy suszarkę bębnową, która zdecydowanie nie służy poduszkom. Środki czystości stosuj z umiarem – daj ich trochę mniej niż przy klasycznym praniu, wówczas masz gwarancję, że detergent zostanie starannie wypłukany.

Jak ochronić poduszkę przed odkształceniami podczas prania?

Woda i środki czyszczące mogą sprawić, że poduszka zbryli się i utraci swą miękkość. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy, zastosuj pewien patent. Zaopatrz się w piłki tenisowe. Wrzuć 2-3 sztuki do bębna, a potem ulokuj w nim poduszkę. W trakcie pracy pralki piłeczki będą uderzać o tkaninę i cyklicznie miażdżyć pierze. Bez obaw, piłeczki nie zniszczą bębna, ponieważ nie będą miały wystarczającej ilości miejsca, aby stukać o wnękę.

REKLAMA

Czy piłki tenisowe można zastąpić czymś innym?

Tak, kasztanami. Wrzuć kilka sztuk do skarpetki, a potem dokładnie ją zawiąż. W ten sam sposób przygotuj kilka takich zawiniątek. Na koniec umieść je w bębnie pralki.

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA