komar
fot. Pexels

Cytryna jest nie tylko doskonałym dodatkiem do lemoniady czy herbaty. To także skuteczny pogromca komarów. Dzięki niej owady nie będą Cię już nękać i psuć należnego odpoczynku.

Komary są najbardziej aktywne latem. Wypatrują swych ofiar głównie w ciepłe wieczory, a więc wtedy gdy najczęściej odpoczywamy na łonie natury po całym dniu pracy. W drugiej połowie dnia możemy więc przygotować się na „atak” tych osobników.

Cytryna na komary

Gdy zostaniemy ukąszeni przez komara, to zaczynamy się drapać, a w efekcie na skórze wyskakują szpetne bąble. Jak się przed tym uchronić? Po pierwsze, rzuć okiem na swoje ubrania. Staraj się nie zakładać ciuchów w kolorze niebieskim i czarnym, bo lgną do nich insekty. Częściej też bierz zimne prysznice, aby zmniejszyć temperaturę ciała. Poza tym nie używaj słodkich i kwiatowych perfum – to działa na komary jak przynęta.

Co jeszcze pomoże wyeliminować komary?

Przyda Ci się pewien kwaśny owoc. Już wiesz, że chodzi o cytrynę. Wyciśnij z niej sok, a potem posmaruj nim skórę w trzech kluczowych miejscach: na szyi, w zgięciach łokci i pod kolanami. Gdy już to zrobisz, to postaraj się nie wychodzić na słońce, bo cytrus ma działanie fotouczulające. Możesz także pokroić owoc w plasterki i umieścić przy łóżku. Aromat odstraszy komary.

Jak pozbyć się komarów? Inne sposoby

Jeśli patent z cytryną nie przypadł Ci do gustu, to spróbuj rozprawić się z komarami przy pomocy:

-komarzycy: wytwarza zapach kamfory, która działa odpychająco na insekty;
-olejków eterycznych: zwłaszcza eukaliptusowego, miętowego oraz z trawy cytrynowej;
-kocimiętki, lawendy i pelargonii: owady nie znoszą ich aromatu, a domy, w których wyczują ten zapach, omijają z daleka, lawenda pomoże też zwalczyć mole spożywcze i meszki;
-kolendry, bazylii, szałwii i tymianku: możesz postawić je na parapecie przy oknie;
-pomidorów: specjaliści odkryli, że komary ich nie znoszą;
-mięty: zawiera mentol, który odstrasza komary.Czytaj też: Kret nie wygra w starciu z tą metodą. Jest darmowa i zawsze działa


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę