REKLAMA

opuchnięte oczy
fot. screen Youtube / Bestie

Jeśli codziennie spędzasz przynajmniej kilka godzin przed komputerem czy smartfonem albo masz kłopoty ze snem, to ucierpieć mogą na tym twoje oczy. Zmęczone i opuchnięte nie wyglądają dobrze. Taki stan wymaga szybkiego działania. Gdzie najlepiej szukać pomocy? W naturze. Zrób okład z pewnego warzywa, a potem sobie podziękujesz.

REKLAMA

Co na opuchnięte oczy?

Jeśli chcesz poskromić problem opuchniętych oczu, powinieneś z lekka zmienić swoje codzienne nawyki.

Okulary do komputera
Wielogodzinne spoglądanie w ekran komputera źle wpływa na oczy. Z pomocą przychodzą tutaj specjalne okulary stworzone do konkretnych czynności, tj. czytanie czy praca z ekranem. To rozwiązałoby problem opuchniętych oczu.

REKLAMA

Rumianek
Kolejną metodą, która pomoże w walce ze zmęczonymi oczami jest kompres ziołowy – np. z rumianku. Zrób napar, a potem go ostudź. W zimnej mieszance zanurz wacik i połóż go na zamknięte powieki. Po kilku minutach zdejmij okład. Od razu powinieneś poczuć ulgę.

Świeży ogórek
Na znużone oczy pomogą kompresy ze świeżego ogórka. Zapewniają nawilżenie i odbudowę skóry. Zanim umieścisz plasterki warzywa na powiekach, wcześniej je schłodź w lodówce, bo chłodne lepiej radzą sobie z opuchlizną powiek i działają zbawiennie na półżywe oczy.

REKLAMA

Ziemniak
W walce z workami pod oczami świetnie spisze się niepoddany obróbce cieplnej ziemniak. Chociaż nie jest to zbyt popularna metoda, to przynosi szereg korzyści. Pokrój surową bulwę w plastry i umieść na 15 minut na zamkniętych powiekach. Efekty dostrzeżesz od razu.

REKLAMA