Fot. Pixabay.com

Podczas panującej pandemii koronawirusa jednym z wymaganych sposobów na ochronę jest noszenie maseczek na ustach i nosie. Polacy są zdania, że karanie za ich brak powinno być surowsze.

,,Czy policja i służby porządkowe powinny bardziej surowo niż dotychczas egzekwować obowiązek noszenia maseczek i karać osoby, które nie zakładają maseczek tam, gdzie to jest wymagane?” – takie pytanie postawiła pracownia Social Changes w badaniu przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Twierdząco na to pytanie odpowiedziało 50 proc. Polaków, z czego 29 proc. wskazało na opcję ,,zdecydowanie tak”, a 21 proc. na ,,raczej tak”. Przeciwne zdanie ma 36 proc. badanych – 22 proc. ,,zdecydowanie nie” popiera tego pomysłu, a 14 proc. ,,raczej nie”.

14 proc. badanych uznało, że ,,trudno powiedzieć”, czy kary za brak maseczek powinny być surowsze.

Badanie dot. obowiązku noszenia maseczek ochronnych zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1094 osób w dniach od 26 do 29 marca 2021 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę