Polacy pobili kobietę w Monachium. Wylądowała w szpitalu!

REKLAMA

Pijani Polacy zaatakowali dwie młode kobiety w Monachium. Jeden z nich odpowie za molestowanie i pobicie, drugi za usiłowanie pobicia.

Do incydentu doszło w niedzielę 9 czerwca w centrum Monachium. Około godziny 9 28-letnia Fulya i jej 20-letnia siostra wracały z imprezy do domu. W okolicy Placu Karola natrafiły na dwóch pijanych Polaków. Kiedy mężczyźni mijali kobiety, jeden z nich, 23-latek, chwycił młodszą dziewczynę za pierś. Jej starsza siostra Fulya zaczęła domagać się wyjaśnień. „Co to ma znaczyć?!” – zapytała, ale Polak uderzył ją w twarz – najpierw pięścią, a potem butelką piwa. Dziewczyna upadła na ziemię, doznając obrażeń twarzy – poinformowała monachijska policja.

REKLAMA

Potem dziewczynę próbował uderzyć także drugi z Polaków. Pomogli jednak temu zapobiec policjanci, którzy patrolowali centrum miasta i zauważyli zajście. Ostatecznie na miejscu pojawiło się sześć patroli policyjnych.

Polacy zostali aresztowani, a ofiara zabrana do szpitala. Jak donoszą niemieckie media, Fulya ma złamany nos i zerwane więzadła. – Od zdarzenia ciągle czuję silny niepokój, mam też trudności ze snem – powiedziała poszkodowana dla „Build”.

Według informacji policji obaj Polacy mają stałe zameldowanie w Monachium. Po przesłuchaniu na komisariacie mogli wrócić do domu. – Według kodeksu postępowania karnego nie było powodu, żeby ich aresztować. Inaczej byłoby w przypadku, gdyby nie mieszkali na stałe w Niemczech – mówi rzecznik monachijskiej policji, Ronny Ledwoch. Przeciwko Polakom toczy się postępowanie. 23-latek odpowie za molestowanie seksualne i niebezpieczne uszkodzenie ciała, a 26-latek za usiłowanie pobicia.

REKLAMA

Udostępnij: