Dobre wieści dla Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy przynosi najnowszy sondaż pracowni Estymator dla serwisu DoRzeczy.pl. Zarówno prezydenta, jak i premiera pozytywnie ocenia ponad połowa Polaków.

Ankietowanych zapytano najpierw o „ocenę działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego”. W odpowiedzi 50 proc. uczestników badania zadeklarowało, że ocenia rząd „pozytywnie” (spadek o 1 p.p. w stosunku do poprzedniego badania), a 44 proc., że „negatywnie” (wzrost o 2 p.p). Zdania nie miało 6 proc. badanych.

Drugie pytanie dotyczyło „oceny działalności premiera Mateusza Morawieckiego”. Szefa rządu „pozytywnie” oceniło 54 proc. ankietowanych (bez zmian w stosunku do ostatniego badania), a 43 proc. wybrało odpowiedź „negatywnie” (wzrost o 3 p.p). Zdania w tej kwestii nie miało 3 proc. respondentów.

Uczestników sondażu zapytano także o „ocenę działalności prezydenta Andrzeja Dudy”. Aż 56 proc. badanych wskazało odpowiedź „pozytywna” (bez zmian), a 41 proc. wybrało wariant „negatywna” (wzrost o 1 p.p w porównaniu do poprzedniego badania). Zdania w tej kwestii nie miało 3 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 25–26 września 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę