mucha
fot. Unsplash

Latem muchy potrafią dać się nam we znaki. Gdy zostawimy uchylone okno w kuchni, to zwabione zapachem pokarmu natychmiast wpadną do domu. Przyciągnie je także woń śmieci. Zdradzamy prosty domowy sposób na odstraszenie muszek owocówek.

Sposoby na odstraszenie much

Muchy to natrętne owady, które potrafią dać nam nieźle w kość. Dziarsko wkraczają do naszego mieszkania, skąd niełatwo je potem wypędzić. Problem pomogą rozwiązać moskitiery. Jednak nie należą one to najtańszych środków w walce z insektami, zwłaszcza gdy chcemy zainstalować je na co najmniej kilku oknach w budynku. Proponujemy inne, tańsze rozwiązanie, które jest równie skuteczne. W walce z muchami wykorzystaj pewną przyprawę. Żałuj, że wcześniej nie znałeś tej metody.

Pieprz cayenne bezwzględny dla much

Sklepowe środki owadobójcze wcale nie będą potrzebne. Preparat o działaniu odstraszającym możesz wykonać własnoręcznie w domu z 2 produktów: wody i pieprzu cayenne. Woda powinna być gorąca. Połącz obydwa składniki, a potem odstaw do wystudzenia. Uzyskany specyfik przelej do pojemnika z dozownikiem i gotowe – możesz nim pryskać obszary, w których zazwyczaj bytują muszki. Są to głównie drzwi, okna i parapety. Gdy poczują wyrazisty aromat pieprzu, nie będą chciały wejść do Twojego domu i błyskawicznie odlecą.

Insekty nienawidzą także eukaliptusa, lawendy czy mięty pieprzowej. Warto sięgnąć po olejki eteryczne o tych zapachach. Zwilż wybranym olejkiem wacik i umieść obok okna. Świetnie do odstraszania much sprawdzi się także roztwór wody z octem w postaci sprayu. Zastosowany dodatkowo na posadzkę i zagłębienia w listwach ochroni przed inwazją pcheł. Poza tym nieźle działa też cytryna i suszone goździki.

Czytaj też: Lepszego środka nie znajdziesz. W mig usuwa plamy z długopisu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę