Polak podżegał do zabicia księcia Harry’ego! Stanie przed brytyjskim sądem!

Polacy, członkowie neonazistowskiej Sonnenkrieg Division, podżegali do zabójstwa księcia Harry-ego! 19-letni Michał Sz i Oskar D.-K. będą sądzeni za zachęcanie do dokonania aktu terroru. Proces odbędzie się w Londynie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

Informację podało Polskie Radio. Polakom zostanie też postawiony zarzut posiadania dokumentów, które byłyby przydatne w przeprowadzeniu zamachu. Mężczyźni mieszkają w Leeds. Najprawdopodobniej wyrok w sprawie zapadnie w połowie czerwca.

Czytaj także:  Andrzej Grzyb z PSL zakażony koronawirusem

Neonaziści uznali księcia za „zdrajcę rasy” przez poślubienie Meghan Markle. Brytyjskie służby twierdzą, że Polacy przygotowywali materiały propagandowe, które miały zachęcać do zabójstwa. To jednak nie wszystko. W mieszkaniu Michała Sz. odnaleziono plan budowy ładunków wybuchowych. Służby znalazły też podręczniki organizacji islamistycznych. Polak miał nakłaniać tez do zabójstw dzieci i kobiet.

Organizacja, do której należą Polacy, nawołuje do Adolfa Hitlera oraz Charlesa Mansona, przywódcy sekty. Sonnenkrieg Division wzoruje się również na norweskim masowym mordercy Andersie Breiviku.

Czytaj także:  Trzaskowski o debacie w Końskich: To miał być lincz z podstawionymi ludźmi

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.