Polak podżegał do zabicia księcia Harry’ego! Stanie przed brytyjskim sądem!

Polacy, członkowie neonazistowskiej Sonnenkrieg Division, podżegali do zabójstwa księcia Harry-ego! 19-letni Michał Sz i Oskar D.-K. będą sądzeni za zachęcanie do dokonania aktu terroru. Proces odbędzie się w Londynie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

   

Informację podało Polskie Radio. Polakom zostanie też postawiony zarzut posiadania dokumentów, które byłyby przydatne w przeprowadzeniu zamachu. Mężczyźni mieszkają w Leeds. Najprawdopodobniej wyrok w sprawie zapadnie w połowie czerwca.

Neonaziści uznali księcia za „zdrajcę rasy” przez poślubienie Meghan Markle. Brytyjskie służby twierdzą, że Polacy przygotowywali materiały propagandowe, które miały zachęcać do zabójstwa. To jednak nie wszystko. W mieszkaniu Michała Sz. odnaleziono plan budowy ładunków wybuchowych. Służby znalazły też podręczniki organizacji islamistycznych. Polak miał nakłaniać tez do zabójstw dzieci i kobiet.

   

Organizacja, do której należą Polacy, nawołuje do Adolfa Hitlera oraz Charlesa Mansona, przywódcy sekty. Sonnenkrieg Division wzoruje się również na norweskim masowym mordercy Andersie Breiviku.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News