Policja poszukuje tej kobiety. Nie miała skrupułów wobec 77-latka

Policja poszukuje oszustki z CZęstochowy
fot. Policja

Oszustwo „na wnuczka” to już powszechnie znany szwindel. Być może dlatego niedoszła ofiara była tym razem czujna, a oszustka… wpadła w szał. Do drzwi starszego mężczyzny zapukała kobieta, podszywająca się pod notariusza. Powiedziała, że przyszła odebrać coś cennego. Kiedy emeryt poprosił kobietę o jakkolwiek wylegitymowanie się, ta wpadła w furię! Zaczęła gryźć i kopać. Policja udostępniła w sieci wizerunek oszustki, uwieczniony przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze liczą, że ktoś rozpozna bezduszną kobietę.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2024 roku w Częstochowie (woj. Śląskie). Do drzwi 77-letniego mieszkańca miasta zapukała wówczas kobieta, która podała się za notariuszkę. Przyszła odebrać 70 tys. złotych, które starszy mężczyzna obiecał zapłacić za lek dla swojego syna.

Powód zjawienia się kobiety był jednak oczywistym kłamstwem, o czym 77-latek bardzo szybko się przekonał. Wcześniej odebrał telefon od mężczyzn, który podawał się z kolei za lekarza szpitala przy ul. Bialskiej w Częstochowie. Oszust wmówił seniorowi, że jego synowi grozi śmierć z powodu zakażenia COVID-19. Jedynym ratunkiem miał być kosztowny lek. Starszy mężczyzna zgodziła się na opłacenie terapii o wartości 70 tys. złotych. Wysłannik „doktora” miał odebrać całą sumę w gotówce, gdyż częstochowianin przechowywał taką kwotę w swoim domu – podaje „Fakt”, powołując się na policyjny raport.

Kobieta próbowała oszukać emeryta na 70 tys. złotych. Zapytał ją o dowód i… rozpoczęła się walka!

Pół godziny później przed drzwiami 77-latka zjawiła się wspomniana kobieta. Powiedziała, że jest notariuszką i przyszła odebrać umówioną wcześniej kwotę pieniędzy. Senior wpuścił ją do mieszkania i przekazał 70 tys. złotych w gotówce. Zanim jednak wyszła, ku zaskoczeniu kobiety… 77-latek poprosił ją o dokument tożsamości!

REKLAMA

Oszustka kompletnie spanikowała. Nie była przygotowana na taki obrót spraw, wobec czego zaczęła nerwowo się zachowywać i próbowała oddalić się z mieszkania. Emeryt zorientował się, że ma do czynienia z przestępcą. Rozpoczęła się szarpanina, w które kobieta nie omieszkała wykorzystać każdego „chwytu”, jaki znała – zaczęła gryźć i drapać gospodarza, próbując uciec z pieniędzmi.

Nie udało jej się! Starszy mężczyzna zdołał wyrwać swoje pieniądze oszustce. Wówczas kobieta porzuciła zdobycz i uciekła z lokalu.

Policjanci twierdzą, że to nie pierwszy raz, kiedy poszukiwana oszukuje starszą osobę. Do podobnego zdarzenia doszło w listopadzie 2023 roku w Bytomiu. Wówczas ktoś oszukał emerytkę na 10 tys. 500 złotych podając się za lekarza.

REKLAMA

Policjanci z KMP w Częstochowie apelują o pomoc w schwytaniu oszustki. Każdy, kto ma informacje na temat poszukiwanej, proszony jest o kontakt z policjantami pod numerami 47 858 19 97 i 47 858 12 55.

Podziel się: