policja
Pixabay.com

Kilkuletnia dziewczyna została postrzelona na boisku szkolnym. Sprawca strzelał w kierunku boiska metalowymi kulkami. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w czwartek. Policja jest na etapie poszukiwania sprawcy – podaje „Polsat News”.

Zdarzenie miało miejsce na boisku szkolnym przy osiedlu Lecha w Poznaniu – poinformowała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

„Dziewczynka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka ze szpitala pojechała z rodzicami do domu” – podkreśliła Mróz.

Policja jest w trakcie śledztwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko zostało ostrzelane metalowymi kulkami, które policjanci znaleźli na boisku szkolnym w miejscu zdarzenia.

„Na tę chwilę ustalamy, z jakiego przedmiotu, bądź też jakim urządzeniem posługiwał się sprawca, celując do dziecka. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczyliśmy też nagrania z kamer monitoringu, które przeglądamy, być może zarejestrowały to zdarzenie, lub też inne, które mogłoby nam pomóc ustalić sprawcę, bądź też sprawców tego czynu” – zaznaczyła policjantka.

Mróz zaapelowała także do mieszkańców, aby zgłaszali się na policję, jeśli mają jakiekolwiek informacje, które pomogą odtworzyć przebieg zdarzenia lub doprowadzą do schwytania sprawcy.

„Apelujemy też do wszystkich osób, które wczoraj w godzinach przedpołudniowych, szczególnie miedzy 10 a 12, być może widziały w rejonie szkoły podejrzanie zachowujące się osoby. Każdy taki sygnał i każdą taką informację sprawdzimy i zweryfikujemy, być może pomoże nam to ustalić, namierzyć i zatrzymać sprawcę lub sprawców tego zdarzenia” – dodała Mróz


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę