Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Bardzo znany i lubiany polski piosenkarz, gitarzysta oraz kompozytor. Odszedł w wieku 74 lat. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła żona artysty w rozmowie z Onetem, Ewa Krawczyk. Artystę żegnają politycy i dziennikarze.

„Niewielu jest artystów, którzy łączą całe pokolenia i są kochani przez wszystkich Polaków, bez względu na gusta muzyczne, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Taki był Krzysztof Krawczyk. Z trudem przychodzi mi pisanie o Nim „był”, bo w uszach wciąż brzmi Jego niesamowity głos. Panie Krzysztofie, niech Pan spoczywa w pokoju. Będzie nam wszystkim Pana bardzo brakowało, ale wiem, że Pana muzyki nigdy nie zabraknie w polskich domach.” – żegna muzyka premier Mateusz Morawiecki.

Niewielu jest artystów, którzy łączą całe pokolenia i są kochani przez wszystkich Polaków, bez względu na gusta…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

„Odszedł Krzysztof Krawczyk. Legenda polskiej estrady. Artysta kompletny. Dwa dni temu wyszedł ze szpitala. Mówił, że czuje się dobrze. Trudno uwierzyć w Jego śmierć…” – pisze Borys Budka.

„Jego utwory i wyjątkowe ich wykonania jednoczyły nas wszystkich. Bez względu na przekonania i wiek” – napisał Paweł Szefernaker.

„Zmarł Krzysztof Krawczyk. Niech spoczywa w pokoju. „Przemierzyłem cały świat od Las Vegas po Krym Zgrałem tysiąc talii kart, które lubią dym… Skasowałem kilka bryk, nie żałuję dziś” – pisze Cezary Tomczyk.


„w piękny rejs” Bliskim Krzysztofa Krawczyka wyrazy współczucia – napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

„Odeszła legenda. Jego piosenki śpiewała cała Polska. Jeden z najbardziej znanych artystów polskiej muzyki rozrywkowej, popłynął w swój ostatni rejs. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Pana Krzysztofa Krawczyka” – napisał Jacek Sasin.

„Fatalna wiadomość. Łódź płacze właśnie rzęsistym deszczem za swoim Trubadurem.” – napisał Marek Belka.

„Śmierć Krzysztofa Krawczyka jest jak tak niespodziewana jak uderzenie gromu. Jeszcze niedawno wydawało się, że wygrał walkę z koronawirusem. To ogromna strata dla polskiej muzyki. Niech spoczywa w spokoju!” – napisał Marcin Kierwiński.

Krzysztof Krawczyk odszedł od nas 🙁 Trudno w to uwierzyć. Jakby część mnie umarła, przez wiele lat mylono mnie z nim, co dla mnie było zaszczytem. Kondolencje dla całej rodziny i wszystkich sympatyków, czyli całej Polski. Bedzie Pan żył w swojej twórczości” – napisał Marek Jakubiak.

„Krzysztof Krawczyk. Nieodłączny element muzyki polskiej od dekad. Żal. I wyrazy współczucia dla bliskich.” – czytamy we wpisie Barbary Nowackiej.

„Przejechaliśmy z Panem tysiące kilometrów. Przetańczyliśmy z Panem setki nocy. Przetęskniliśmy z Panem wiele dni. Krzysztof Krawczyk. Kochaliśmy Pana. Nasi dziadkowie. Nasi rodzice. My. Nasze dzieci. Żegnamy z bólem serca.” – napisał Bartosz Arłukowicz.

„Krzysztof Krawczyk nie żyje. Wiele dekad śpiewał Polakom, wiele dekad Polacy nucili to co im śpiewał. RIP.” – pisze Tomasz Lis.

„Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Wieczny opoczynek racz mu dać, Panie… ” – napisała Magdalena Ogórek.

„Wielki żal. Wspaniały barytonowy głos, talent i ciepło” – skomentowała Joanna Lichocka.

 

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Znany muzyk zmarł w wieku 74 lat

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna