Konfederacja apeluje do Kukiz’15 o zerwanie współpracy z Ruchem Pięciu Gwiazd! Włoska partia jest za przyjmowaniem do Polski imigrantów!

Poseł Konfederacji Marek Jakubiak zaapelował, by jego byłe ugrupowanie Kukiz’15 zerwało koalicję z Ruchem Pięciu Gwiazd. Włoska partia domaga się przymusowej relokacji imigrantów do państw Unii Europejskiej, w tym także do Polski.

– Kiedy startowaliśmy do parlamentu polskiego, robiliśmy gigantyczną akcję zbierania podpisów przeciwko relokacji przymusowej uchodźców. Paweł, zaufało nam tysiące ludzi. Tysiące ludzi na ulicach stało i setki tysięcy ludzi złożyło swoje podpisy. Nie mogę przejść do porządku dziennego nad sytuacją, kiedy zawiera się koalicję z partią Pięciu Gwiazd, która w swoim programie głosi, że częścią programu gospodarczego, politycznego tejże partii jest relokacja przymusowa relokacja uchodźców, w tym do Polski – powiedział Jakubiak w czwartek podczas konferencji prasowej.

Czytaj także:  Zakażona koronawirusem fryzjerka mogła zarazić nawet 60 klientów

Polityk zaznaczył, że Paweł Kukiz mógł po prostu zrobić błąd, zawierając koalicję z włoską partią. Jednocześnie zwrócił się do lidera Kukiz’15 o zaprzestanie z nią współpracy.

– Myślę, że można się pomylić, dlatego apeluję do ciebie, Paweł, żebyś tę koalicję zerwał, bądź niech partia Pięciu Gwiazd zmieni swój program. W ten sposób legitymizujesz działanie antypolskie, legitymizujesz działanie przeciwko interesowi polskiemu. Trzymaj się tego, z czym wchodziliśmy do Sejmu. Nie zdradzaj swoich wyborców – mówił Jakubiak.

UWAGA❗Koalicjant Kukiz'15, włoski Ruch 5 Gwiazd, oficjalnie przyznaje w swoim programie wyborczym, że chce przymusowej…

Opublikowany przez Konfederacja Czwartek, 23 maja 2019

Komentarze