Politycy PiS twittują na temat WOŚP

REKLAMA

Dziś po raz 26. gra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a politycy w mediach społecznościowych wyrażają swoją opinię na temat akcji, która z roku na rok coraz bardziej dzieli Polaków.

W sprawie akcji wypowiedziała się dość tajemniczo była premier Beata Szydło:  – Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji tych, którzy je organizują.

REKLAMA

Oprócz drobnej uszczypliwości w kierunku organizatorów, złożyła też ukłon w kierunku pomagających: – Każda pomoc bezinteresowna, płynąca z serca, jest bezcenna. Pomagajmy z pokorą, w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają. Wielki szacunek dla pomagających.

Mimo, że panuje opinia o wielkiej niechęci polityków partii rządzącej wobec Orkiestry, a raczej jej pomysłodawcy, to jednak można trafić na pozytywne opinie, zachęcające m.in. do wypełniania WOŚP-owych skarbonek. Marek Kuchciński napisał na Twitterze: – Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc #Caritas #WOŚP.

Krystyna Pawłowicz natomiast, jak często ma to w zwyczaju, płynie pod prąd. Zamiast zagrzewać do udziały w akcji WOŚP, poleca inną akcję charytatywną: – UWAGA, CARITAS Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego zbiera DZIŚ, w niedzielę 14 I, środki na wsparcie syryjskich dzieci. Dziś w Kościele Dzień Uchodźcy i Migranta. Wesprzyj polskich żołnierzy w tej szlachetnej misji! Dziś masz wybór.

REKLAMA

Udostępnij: