Sławomir Mentzen postawił Morawieckiemu pomnik
Sławomir Mentzen z pomnikiem Mateusza Morawieckiego, trzymającego miskę ryżu | fot. Twitter

Na pewno istnieje grupa Polaków, która chętnie postawiłaby pomnik obecnemu premierowi – Mateuszowi Morawieckiemu – ale nikt raczej nie spodziewał się, że w tym gronie znajdzie się polityk Konfederacji. A jednak! Dr Sławomir Mentzen odsłonił dziś w swoim biurze dość pokaźnej wielkości monument, przedstawiający Morawieckiego i wyjaśnił, jakimi motywacjami się kierował.

Podczas krótkiego wystąpienia ekonomista, wiceprezes partii KORWiN oraz polityk Konfederacji odsłonił pomnik „ku czci” Morawieckiego i kolejno wymieniał zasługi, jakie zawdzięcza premierowi… firma Mentzena. Właśnie tak – polityk uważa, że to właśnie dzięki Morawieckiemu jego kancelaria doradztwa podatkowego mogła w ciągu dwóch lat rozrosnąć się z 10 do ponad 200 pracowników – jak stwierdził ekonomista.

Mentzen kolejno wymienił działania władzy, które przełożyły się na problemy polskich firm, co w następstwie napędzało klientów jego kancelarii podatkowej. Zwrócił uwagę, m.in. na podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, zmiany ustawy o ryczałcie, pojawienie się polskiej wersji CIT-u estońskiego („wyjątkowo dziadowska” – ocenił polityk) oraz oczywiście wielki program znany jako Polski Ład.

„Socjalistyczny plan o kosmicznej sile rażenia zdolnej zniszczyć całą polską gospodarkę” – ocenił Polski Ład Mentzen.

„Wszystkie te zmiany sprawiły, że przedsiębiorcy zaczęli potrzebować naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek” – skwitował.

Mentzen podziękował Morawieckiemu za „wielki wkład w rozwój jego firmy”

Polityk Konfederacji stwierdził następnie, iż ojcem wszystkich wymienionych przedsięwzięć jest właśnie Mateusz Morawiecki. Mentzen nazwał premiera „naszym dobrodziejem”.

„Przed Państwem twórca sukcesu Kancelarii Mentzen, człowiek który swoją ciężką i niestrudzoną pracą sprawił, że do naszej firmy ustawiały się kolejki klientów z całej Polski. Dzięki niemu musieliśmy w niewiele ponad dwa lata powiększyć zespół z 10 do prawie 200 osób. Bardzo dziękujemy za tak wielki wkład w rozwój firmy” – napisano na oficjalnym profilu Kancelarii Mentzen.

Sławomir Mentzen to doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy, wiceprezes partii KORWiN i członek rady liderów partii Konfederacja. Sam Mentzen nie piastuje żadnego stanowiska politycznego. W 2019 roku nie udało mu się wejść do Sejmu, więc przestrzeń pomiędzy wyborami wykorzystał do rozwijania swoich biznesów – m.in. właśnie kancelarii podatkowej, własnego browaru oraz – ostatnio – pubu w Toruniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę