– Zamierzamy powołać komisję śledczą ds. nieprawidłowości wokół podatku VAT; bezpośrednio po świętach do Sejmu trafi projekt uchwały ws. komisji – powiedział Marcin Horała z PiS. – Realnie w maju komisja śledcza ds. nieprawidłowości wokół podatku VAT mogłaby rozpocząć prace – dodał Horała.

– Sprawne działanie służb w obszarze afery hazardowej (…) pokazuje, że ten obszar funkcjonowania państwa, wymiar odpowiedzialności karnej funkcjonuje dobrze i czasy bezkarności się skończyły – stwierdził Horała na konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał również, iż „jest też obszar odpowiedzialności politycznej”. – W tym celu zamierzamy powołać komisję śledczą ds. nieprawidłowości przede wszystkim wokół podatku VAT – powiedział polityk PiS. – Bezpośrednio po świętach przedstawimy, złożymy w Sejmie projekt uchwały o powołaniu tejże komisji, wraz z konkretnym zakresem jej prac – dodał Horała.

Poseł PiS oznajmił, że następnie odbędzie się powołanie składu tej komisji oraz wdroży ona swoją pracę.

Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało dzisiaj rano informajcję, iż były wiceminister finansów i szef Służby Celnej w rządach PO-PSL został zatrzymany.

– Były wiceminister finansów Jacek Kapica to „ciemna postać” poprzednich rządów – twierdził w Polskim Radiu 24 Marcin Horała (PiS). Nie jestem zaskoczony jego zatrzymaniem; to proces rozliczania afer poprzednich rządów – poinformował wiceszef Porozumienia Zbigniew Gryglas.

– Zatrzymanie Jacka Kapicy to symetryczna odpowiedź na powiązania Mariusza Kamińskiego z aferą reprywatyzacyjną. W państwie PiS można się tego spodziewać. Najpierw aresztuje się kogoś efektowne, a potem sprawa cichnie. To jest aresztowanie wizerunkowe – powiedział Sławomir Neumann.

– Dostrzegam koincydencję polityczną z sondażami, które się pokazały i kłopotami politycznymi Prawa i Sprawiedliwości – tak mówił do zatrzymania b. wiceministra finansów Jacka Kapicy poseł PO Bartosz Arłukowicz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę