roślina
fot. Pexels

Zdradzamy Ci dziś prosty patent, który warto stosować w pielęgnacji kwiatów doniczkowych. Dzięki filtrom do kawy Twoje roślinki będą efektywniej odprowadzać wodę, przez co ochronisz także ich korzenie przed gniciem. Niewykluczone, że podzielisz się tym trikiem ze znajomymi!

Filtry do kawy ochronią Twoje rośliny

Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem, to być może (przed umieszczeniem kwiata w odpowiedniej doniczce, w której ma rosnąć) rozsypujesz na jej dnie kilka niewielkich kamyków. I jeśli te kamyczki od razu przykryjesz glebą, to wtedy będzie przepływała przez nie woda podczas nawadniania. To doskonała ochrona korzeni rośliny przed gniciem.

Ale często zdarza się, że w miarę podlewania z rośliną zaczyna dziać się coś niedobrego – nawet gdy jej korzenie i ziemię osłania nadmiar wody. Być może tunele, którymi ścieka, są zablokowywane przez rozmaite drobinki, np. wszelkie zanieczyszczenia czy cząsteczki ziemi. W takiej sytuacji rodzi się spory problem z odprowadzaniem wilgoci. Niestety często zauważamy to dopiero po pewnym czasie. Na szczęście ratunkiem są filtry do kawy!

Takie filtry nie pozwolą, aby rośliny kiedykolwiek miały nadmiar wody. Gdy będziesz przesadzać kwiatka do nowej doniczki, to połóż na dnie trochę kamyków i ten jednorazowy filtr (może być nawet używany). Ponieważ fusy z kawy zbawiennie wpływają na rośliny, to z pewnością im to nie zaszkodzi. Po umieszczeniu filtra, zwyczajnie osadź sadzonkę w doniczce. Dzięki gadżetowi ulokowanemu na spodzie Twój kwiat wyrośnie zdrowy i piękny.

Czytaj także: Przetrzyj tym liście storczyka. Roślina odzyska blask i odżyje


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę