storczyk
fot. screen Youtube / Orchid Whisperer

Pielęgnacja storczyków nie jest wcale trudna, ale powinieneś pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Liczy się nie tylko właściwe podłoże, stanowisko czy też podlewanie. Pamiętaj także, aby przecierać liście z kurzu. Zanieczyszczenia nie wpływają korzystnie na rośliny (i na nasze zdrowie), dodatkowo pogarszają ich wygląd. Tymczasem w prosty sposób można stworzyć naturalny nabłyszczacz, który nie tylko usunie kurz z liści, ale także je odżywi i sprawi, że będą się ładnie błyszczeć.

Tylko zdrowe i odżywione storczyki będą rosły jak szalone. Pielęgnacja tych roślin jest mało wymagająca, ale warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najpierw trzeba zadbać o właściwe podłoże – powinno być bardzo chłonne, a jednocześnie przepuszczać powietrze. Kluczowe jest również nawadnianie. Storczykowi należy zapewnić możliwość przyswajania wody z powietrza. Umieść zatem naczynie z płynem obok doniczki – kwiat sam pobierze taką ilość wody, jakiej będzie życzył sobie w danej chwili.

Następnym etapem pielęgnacji jest ścieranie kurzu i innych zanieczyszczeń z liści. Domowy środek nabłyszczający do storczyków sprawi, że ich liście nabiorą blasku, z kolei łodygi będą, aż uginać się od kwiatów.

Czym nabłyszczać storczyki i jak usunąć kurz z ich liści?

Zapomnij o chemicznych środkach – lepiej udaj się do sklepu spożywczego po cytrynę. Woda z dodatkiem tego owocu odżywi storczyki i nada im cudownego blasku. Taka mieszanka pomoże też usunąć kurz bez potrzeby intensywnego tarcia. To bardzo istotne, gdyż liście można w prosty sposób uszkodzić. Gdy będziesz je przecierać, to uważaj, aby nie porysować ich powierzchni. Liście storczyków nabłyszczaj przy pomocy odstanej wody połączonej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Wystarczy, że takim roztworem lekko nasączysz waciki kosmetyczne, a potem przetrzesz nimi liście rośliny.

Czytaj też: Dodaj to do doniczki. Sansewieria natychmiast ożyje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę