REKLAMA

prysznic i liście laurowe
fot. Pixabay

Liść laurowy ma intensywny zapach i smak. Często używamy go w kuchni, ponieważ wzbogaca smak wielu dań. Okazuje się, że można go zastosować nie tylko w kuchni, lecz również w łazience. Zabranie przyprawy pod prysznic wydaje się trochę komiczne, ale ma mnóstwo zalet. Wypróbuj ten patent, a nie pożałujesz.

REKLAMA

Liść laurowy zadba o twój dobry nastrój

Połóż przyprawę we właściwym miejscu pod prysznicem, a nastąpią korzystne zmiany, jakich się nie spodziewasz. Dzięki tej metodzie porządnie się zrelaksujesz.

W liściu laurowym znajduje się mnóstwo wartościowych składników, między innymi: olejki eteryczne. Dwa z nich – eugenol i linalol działają uspokajająco, więc zmniejszą stres i niepokój po wyczerpującym dniu. Nieprzypadkowo wiele osób umieszcza liść laurowy pod poduszką. Wówczas chodzi o zaczerpnięcie tej mocy w czasie drzemki. Natomiast wieczorny prysznic po męczącym dniu zrelaksuje i wyciszy, więc łatwiej zaśniesz.

REKLAMA

Doskonały patent na relaks

Liść laurowy ma wyrazisty aromat, który większość osób lubi. Obecne w nim olejki eteryczne uspokajają i pomagają nam się rozluźnić. Zimą panuje suche i chłodne powietrze, więc intensywny aromat wawrzynu pomoże w oczyszczeniu górnych dróg oddechowych. Jednak nie należy moczyć go wodzie. Najlepiej powiesić liście na lince u góry kabiny prysznicowej, a wtedy ich woń będzie gładko rozprzestrzeniać się po łazience. Ewentualnie można usytuować listki na narożniku wanny. Pamiętaj, że ilość surowca ma znaczenie – im go więcej, tym rezultaty będą bardziej satysfakcjonujące.

Czytaj też: Zawsze mam w łazience pusty słoik. Gdy poznasz powód, też go tam postawisz

REKLAMA

REKLAMA