REKLAMA

rybik cukrowy
fot. screen Youtube / IFAS Video

Gdy nocą wstajemy do toalety, to przeważnie możemy dostrzec na kafelkach niewielkie robaczki, które szybko czmychają, jak tylko zapalimy światło i na dobre wejdziemy do środka. Prawdopodobnie to rybiki zadomowiły się w pomieszczeniu. Jak je zwalczyć domowymi sposobami? Najlepszym wyjściem jest zastawienie na srebrzyki własnoręcznie stworzonej pułapki. Dzięki niej wyłapiesz je wszystkie.

REKLAMA

Jak walczyć z rybikami cukrowymi, które pojawiły się w domu?

Zanim podejmiesz walkę z tymi osobnikami, musisz wiedzieć, za czym one przepadają. Lubią słodkie produkty oraz celulozę. Mogą żywić się papierem, więc jeśli masz w mieszkaniu dużo książek, to powinieneś zrobić wszystko, żeby nie pojawiły się tam srebrzyki.

W otoczeniu preferują ciepło i wilgoć, więc nic dziwnego, że to właśnie łazienki wybierają zazwyczaj jako swoje lokum. Pierwszy patent na ich schwytanie polega na natarciu skrawka tektury słodkim syropem albo miodem. Pułapkę zostaw w toalecie na noc, a gdy będziesz smacznie spać, to stworzonka wejdą na słodką warstwę i przykleją się do niej. Jeśli jednak chcesz się ich pozbyć w nieinwazyjny sposób, to spryskaj łazienkę olejkiem lawendowym, którego robaczki nienawidzą. Natychmiast ewakuują się z takiego lokalu.

REKLAMA

Czego nie znoszą rybiki cukrowe?

Jeśli masz dość zabawy z kłopotliwymi gośćmi, to spraw by twoja łazienka wydała im się obrzydliwym miejscem, które będą omijać z daleka.

Kluczowa jest odpowiednia wentylacja i odprowadzenie nadwyżki wilgoci, bo to ona przyciąga insekty. Następna kwestia związana jest z zapachami, które denerwują rybiki. Chodzi tu o olejki eteryczne, goździki czy suszoną lawendę. Warto też dość często przecierać szczeliny octem spirytusowym, ale w tej sytuacji warto wziąć pod uwagę obecność przenikliwej woni utrzymującej się przez kilka godzin po zastosowaniu.

REKLAMA

Jak widzisz, wystarczy tylko kilka działań, a owady będą omijać szerokim łukiem twoją toaletę.

Czytaj też: Robaki kurzowe mogą czaić się w Twoim domu. Zwalczysz je 1 sposobem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA