fot. Twitter

Nie zagramy w Rosji. Po tym, co wydarzyło się dzisiaj na Ukrainie, federacje piłkarskie Polski, Szwecji i Czech poinformowały we wspólnym oświadczeniu, że nie zamierzają zagrać meczu z Rosją w czasie baraży do mundialu w Katarze. Baraże miały odbyć się w Rosji.

„Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollfoerbundet (SvFF) oraz Fotbalova asociace Ceske republiky (FACR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej” – przekazano w komunikacie.

24 marca reprezentacja Polski w piłce nożnej miała rozegrać mecz z reprezentacją Rosji. W przypadku przegranej biało-czerwonych w kolejnym meczu z Rosją zagrałby zwycięzca piłkarskiego starcia pomiędzy Czechami a Szwecją.

„Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji” – podkreślono w oświadczeniu.

Tegoroczny mundial ma odbyć się w Katarze w dniach 21 listopada – 18 grudnia. Na razie pozostaje nierozstrzygnięte, czy Polska weźmie w nim udział. O awansie na mistrzostwa miały zadecydować baraże, jednak – w tej sytuacji – nie wiadomo, co się stanie.

„W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań” – zakończono.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę