Fot. Pixabay/Twitter screenshot

Tymczasem w Polsce… Jelenie polują na myśliwych. Do sieci trafiło nietypowe nagranie z polowania. Kamera myśliwego uwieczniła moment, kiedy czaił się w krzakach na jelenia. Zwierzę zdecydowało się jednak na atak wyprzedzający i w ten sposób uratowało się od przerobienia na kiełbasę.

Do końca lutego trwa w polskich lasach okres polowań na jelenie. Do końca najkrótszego miesiąca w roku możliwy jest odstrzał tych okazałych zwierząt. Myśliwi ruszyli więc w las i strzelają – jeśli jest okazja. Jeden z myśliwych taką okazję miał, ale jeleń okazał się tak zuchwały, że polujący znieruchomiał i czekał tylko na to, co nieuniknione. Pechem dla myśliwego, a na szczęście dla internautów, mężczyzna nagrał zdarzenie, kiedy to on został upolowany – chociaż myśliwym niby miał być on, a ofiarą jeleń.

Wideo z niezidentyfikowanego polowania zamieszczono na twitterowym profilu „Exen”, który zyskał popularność, dzięki relacjom z miejsc polsko-białoruskiego kryzysu granicznego oraz zdjęciom dzikiej przyrody z tamtego rejonu. Nie wykluczone więc, że do zdarzenia doszło gdzieś na wschodniej ścianie naszego kraju. Finalnie nie wiadomo jednak, gdzie i kiedy nagrano film. Wiadomo, że w Polsce, gdyż myśliwy w pewnym momencie pozwala sobie rzucić, niezwykle popularnym w kraju nad Wisłą, przekleństwem…

Na materiale wideo możemy zobaczyć niewiele – w zasadzie tylko chaszcze. W pewnym momencie jednak, z zarośli wyłania się jeleń w galopie i bierze myśliwego na swoje potężne poroże. Mężczyzna wywraca się. Następnie słychać bolesne „ahh k**wa”, po czym nagranie się urywa.

Być może inni myśliwi – których słychać w odgłosach krótkofalówki w tle – chcieli wypłoszyć zwierzę wprost pod lufę nagrywającego. Można więc powiedzieć, że wszystko poszło zgodnie z planem. No, prawie wszystko.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę