Ponad 2,3 miliona testów na COVID-19 w ciągu doby w Chinach. Liczba pozytywnych wyników zaskakuje

REKLAMA

W ciągu ostatniej doby w dwóch chińskich miastach – Szanghaju i Tiencinie wykonano ponad 2,3 miliona testów pod kątem COVID-19. Tamtejsza komisja zdrowia publicznego, że spośród tej liczby wykryto jedynie dwa lokalne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W samym mieście Tiencin w poniedziałek przetestowano pod kątem COVID-19 2,3 miliona osób. Testy te wykonano po tym, jak w mieście wykryto niewielkie ognisko zakażeń koronawirusem – informuje Rzeczpospolita. Jak się okazało, wynik dodatni otrzymała tylko jedna osoba (do całkowitego bilansu Chiny doliczają jedynie te zakażenia, które wywołują objawy).

REKLAMA

Druga fala masowych testów została przeprowadzona w Szanghaju, gdzie poddano im 17 719 pracowników międzynarodowego lotniska. 17 718 z tych testów dało wynik negatywny. Jedynym odnotowanym przypadkiem był pracownik firmy Fedex.

Nieco wcześniej zakażenie koronawirusem wykryto u czterech osób – trzech pracowników lotniska, a także żony jednego z nich. Od ostatniego piątku w Szanghaju z kolei potwierdzono łącznie osiem nowych przypadków objawowych zakażeń o charakterze lokalnym.

W całych Chinach z kolei w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono również 20 zakażeń u osób, które przybyły do kraju z innych państw. Od początku epidemii lokalne władze poinformowały łącznie o 86 464 przypadkach, a także 4 634 zgonach na COVID-19.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: