Fot. Facebook.com/pisorgpl

Z sondażu wykonanego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że ponad połowa Polaków uważa, że Mateusz Morawiecki i jego ministrowie powinni  ponieść konsekwencje prawne za przeprowadzenie  tzw. prezydenckich wyborów kopertowych. 

SW Research przeprowadziła sondaż na swoim panelu on-linie w dniach 1.06–2.06 na grupie 800 dorosłych internautów. Ankietowanym zadano pytanie o to, „czy szef rządu oraz jego podwładni powinni stanąć przed sądem za organizację wyborów kopertowych”.

Twierdząco na nie odpowiedziało 52,9 proc. respondentów ośrodka. O braku podstaw do pociągnięcia Morawieckiego do odpowiedzialności prawnej przekonanych było 22,7 proc. respondentów, zaś 24,4 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Senior Project Manager w SW Research Małgorzata Bodzon, komentując dla rp.pl wyniki badania, poinformowała, że postawienie Morawieckiego i członków jego gabinetu przed sądem za wybory kopertowe częściej popierali mężczyźni niż kobiety (odpowiednio 57 proc. i 49 proc.), respondenci w wieku do 24 lat (dwóch na trzech pytanych).

Za pociągnięciem Morawieckiego do odpowiedzialności prawnej opowiedziało się też 55 proc. ankietowanych z wyższym wykształceniem. Identyczną opinię wyraziło prawie 60 proc. osób o miesięcznych dochodach pomiędzy 2001 i 3000 zł oraz 64 proc. uczestników badania z miast o liczbie mieszkańców od 200 tys. do 499 tys. osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę