REKLAMA

REKLAMA

Tak złych notowań rządy Zjednoczonej Prawicy nie miały od objęcia władzy przez PiS w 2015 roku. Wynika to wprost z najnowszego sondażu CBOS.

Działania rządu Mateusza Morawieckiego popiera obecnie 33 proc. respondentów, co oznacza spadek notowań o 5 pkt proc. w porównaniu z sondażem poprzednim z przełomu września i października. Niezadowolonych z jego polityki jest natomiast 43 proc. Jest to aż o 9 pkt proc. więcej niż wcześniej.  Symptomatyczne jest to, że zmniejszył się odsetek osób, które są obojętne wobec rządu Morawieckiego. Z 25 proc. spadł on do 20 proc.

REKLAMA

Jeszcze gorzej niż rząd został przez respondentów ośrodka oceniony premier Morawiecki. Przeciwnicy szefa rządu to dziś 52 proc. badanych przez CBOS. Jedynie 35 proc. osób, które wzięły udział w sondażu, oceniło działania premiera pozytywnie.

W podsumowaniu badania CBOS podkreślił, że obecne wyniki są najgorszymi dla rządu Zjednoczonej Prawicy od 5 lat, czyli od czasu, gdy PiS i zgromadzone wokół niego mniejsze partie prawicowe przejęły władzę w Polsce. Zwrócił również uwagę na fakt, że wzrost negatywnych ocen rządu i premiera wzrósł we wszystkich dziedzinach, o które pytano respondentów.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA