REKLAMA

Popryskaj tym uchwyty kuchenki
YouTube screen | Marina Żukowa

Popryskaj tym uchwyty kuchenki i odczekaj chwilkę, a efekty będą niezwykłe. Ten trik zaskoczy każdego, dlatego musisz go poznać.

REKLAMA

Uchwyty kuchenki gazowej często pomijamy, a na nich osadzają się też tłuszcze i zabrudzenia. Powinno się je czyścić tak samo regularnie jak palniki czy piekarnik. Ciężko jest je dokładnie umyć, dlatego poznaj świetny patent, który sprawi, że uchwyty będą błyszczeć jak nowe.

Popryskaj tym uchwyty kuchenki – efekt zaskakuje

REKLAMA

Aby uchwyty kuchenki były nieskazitelnie białe i czyste jak nowe wystarczy zastosować pewien genialny trik. Wystarczy, że zrobisz miksturę z 3 składników:

» 1 łyżeczka sody oczyszczonej
» 1 łyżeczka proszku do prania
» pół szklanki soku z cytryny

Wymieszaj wszystkie składniki. Tak przygotowaną miksturę przelej do spryskiwacza. Wtedy możesz popryskać uchwyty kuchenki, jednak przed tym warto je zdjąć ponieważ pod nimi znajduje się najwięcej zabrudzeń. Aby je zdjąć trzeba podważyć je lekko od spodu ostrym nożykiem. Wtedy spryskaj dokładnie zabrudzenia miksturą i odczekaj chwilkę – dosłownie 5 minut. Po tym czasie weź starą szczoteczkę do zębów i wyczyść, nie zapominając o wyczyszczeniu zdjętych uchwytów.

REKLAMA

Po wyczyszczeniu załóż ponownie uchwyty i gotowe! Ten trik jest niezwykle skuteczny, koniecznie go wypróbuj jeśli posiadasz kuchenkę gazową. A jeśli masz indukcję to sprawdź jak ją wyczyścić w kilka minut, pisaliśmy o tym w tym artykule.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA