Jezioro
Pixabay.com

Jedno z popularnych kąpielisk w województwie lubelskim decyzją sanepidu zostało zamknięte. W argumentacji podano dość nietypowy powód, który dla wielu mieszkańców i turystów może wydawać się wręcz niespodziewany.

Podjęto decyzję o zawieszeniu funkcjonowania kąpieliska w Nieliszu w województwie lubelskim. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że na plaży pojawiły się martwe szczeżuje wielkie. Miejscowy Urząd Gminy wydał specjalny komunikat w tej sprawie.

– W związku z nadmiernym wypływem obumarłych szczeżuj wielkich na zbiorniku Nielisz, będącym w zarządzie Państwowego Wodnego Wody Polskie, w trosce o bezpieczeństwo kąpiących się, kąpielisko Moczydło w Nieliszu zostanie zamknięte do odwołania – podano na Facebooku.

Dowodem na to są zdjęcia, na których widać, jak przy brzegu znajdowało się sporo rozkładających się martwych szczeżuj. Są to największe występujące w Polsce małże, które zamieszkują dobrze natlenione i czyste zbiorniki.

– Ostrzegamy przed lekceważeniem zakazu. Przebywanie w zbiorniku skażonym sinicami jest bardzo niebezpieczne, gdyż szkodliwa jest nawet mała ilość wypitej wody. Mogą wystąpić takie objawy jak kłopoty z oddychaniem, drgawki, oszołomienie, a także reakcje skórne – podkreślono w serwisie bligorajska.pl.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę