Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Poseł Konfederacji Jakub Kulesza w ostrych słowach podsumował w niedzielnym programie ”Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” działania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zdaniem parlamentarzysty miejsce Niedzielskiego jest w więzieniu.

REKLAMA

Kulesza zaprzeczył przy tym, że jego partia jest przeciwna szczepieniom. Jak jednak podkreślił, „wprowadzenie przymusu szczepień jest nieetyczne i nie będzie działać, gdyż szczepienia nie zapobiegają zarażaniu”.

Przewodniczący koła poselskiego Konfederacji zarzucił szefowi resortu zdrowia, że podaje nieprawdziwe statystyki na temat osób przebywających w szpitalach,  głównie te dotyczące osób niezaszczepionych.

REKLAMA

– Najważniejsze są kłamstwa ministra Niedzielskiego. Ministerstwo Zdrowia wydało niesamowite pieniądze na kampanię, mówiąc, że spośród umierających na COVID-19 jest tylko 1 proc. zaszczepionych. Prawda jest taka, że obecnie jest to już ponad 30 procent, a w grupie zarażonych to ponad 40 procent. Za same te kłamstwa minister Niedzielski powinien pójść siedzieć – oświadczył Kulesza w Polsat News.