REKLAMA

Poseł Konfederacji zaskoczył oświadczeniem. "Wesołych Świąt"
fot. YouTube screen / Wprost

„To było najpiękniejsze oświadczenie i najbardziej treściwe, jakie usłyszałem” – powiedział marszałek Szymon Hołownia po ekspresowym wystąpieniu posła Konfederacji, Grzegorza Płaczka. Czwartkowe posiedzenie Sejmu było bardzo gorące nie tylko, ze względu na same obrady, ale także to, co działo się poza gmachem parlamentu. Słowa posła Konfederacji w pewnym sensie przywróciły właściwą dla tego czasu atmosferę.

REKLAMA

Wiele działo się w czwartek, 21 grudnia – w Sejmie i nie tylko. Najgoręcej było chyba wciąż wokół Telewizji Polskiej. Nie tylko wokół, bo nawet w samym sercu TVP – w gmachu głównym telewizji w Warszawie, gdzie od kilkunastu godzin panuje dość nierozstrzygnięta awantura o kontrolę nad największym publicznym medium.

W międzyczasie marszałek Sejmu Szymon Hołownia podpisał postanowienie o uchyleniu immunitetów poselskich Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi. W odpowiedzi na to klub parlamentarny PiS wydał oświadczenie, w którym potępił decyzję. Wcześniej o nieodbieraniem Kamińskiemu i Wąsikowi immunitetu apelował prezydent.

REKLAMA

„Miejsce przestępców jest w więzieniu. Wraca prawo i sprawiedliwość” – podsumował na swoim Twitterze (X) Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Tego samego dnia odbyła się także debata nt. rządowego projektu ustawy na 2024 rok. Pod koniec obrad Sejm wybrał członków Państwowej Komisji Wyborczej. Nowy skład wybrano głosami 239 posłów. Na tym zakończyło się czwartkowe posiedzenie.

REKLAMA

Poseł Konfederacji zaskoczył swoim kilkusekundowym oświadczeniem. Hołownia: To było najpiękniejsze…

Dość napiętą atmosferę czwartkowych obrad niższej izby polskiego parlamentu spróbował rozładować poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek. Bardzo krótkie wystąpienie parlamentarzysty zauważyli dziennikarze „Wprost”, którzy udostępnili na profilu gazety na YouTube zapis z kilkusekundowego oświadczenia posła.

„Jak pierwszy oświadczenie wygłosi pan Grzegorz Adam Płaczek z Konfederacji. Bardzo proszę, panie pośle” – zapowiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Płaczek pojawił się na mównicy sekundę później.

REKLAMA

„Panie marszałku, Wysoka Izbo” – rozpoczął poseł Konfederacji. „Chciałem państwu wszystkich życzyć wesołych Świąt. Dziękuję” – powiedział Grzegorz Płaczek, a następnie zszedł z mównicy sejmowej.

„To było najpiękniejsze oświadczenie i najbardziej treściwe, jakie usłyszałem. Dziękuję panie pośle, wszystkiego dobrego. Dobrych Świąt” – podsumował Szymon Hołownia.

REKLAMA