– Oni próbują dogadywać się i budować większość przeciwko PiS-owi. Wyborcy mogą zaobserwować, że jedynym spoiwem drugiej strony nie jest program, nie jest nawet światopogląd, nie jest nic poza tym, żeby zaszkodzić PiS-owi, a jeżeli zaszkodzić PiS-owi to tak naprawdę zaszkodzić Polakom, ich wyborcom również, bo my wprowadziliśmy wiele ważnych ustaw, na przykład 500 plus, 13 emeryturę – powiedział w prawicowej Telewizji Republika poseł PiS Tomasz Latos.

Parlamentarzysta partii rządzącej skomentował w ten sposób wyniki niedzielnych wyborów do Senatu, w których opozycja uzyskała większość mandatów w izbie. Podkreślił, że będzie „namawiał wyborców”, by ci „przyglądali się temu, co się będzie działo w Senacie”. Zdaniem Latosa opozycja będzie chciała za wszelką cenę powstrzymywać dobre rozwiązania dla Polski przyjmowane w Sejmie przez posłów PiS.

– Czy nie będzie tak, że dobre, bardzo dobre, potrzebne ustawy będą w Sejmie przyjmowane i czy nie będzie tak, że będzie wykorzystywane za każdym razem to maksimum 30 dni na przetrzymywanie ustawy w Senacie, czy nie będzie się wymyślało tam 100-200 poprawek, żeby utrudnić życie? – pytał retorycznie poseł partii Jarosława Kaczyńskiego


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę