Poseł PiS na izbie wytrzeźwień. Leżał nieprzytomny przy przystanku

Przemysław Czarnecki na izbie wytrzeźwień. To syn europosła Ryszarda Czarneckiego
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) | CC BY-SA 3.0

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wylądował na izbie wytrzeźwień! Syn znanego polityka partii rządzącej, który sam jest posłem na Sejm RP, został znaleziony przez ratowników medycznych, kiedy leżał na ulicy przy jednym z przystanków na warszawskim Wilanowie. Według ustaleń TVN Warszawa polityk miał mieć wówczas 2 promile alkoholu we krwi. Został odwieziony na wytrzeźwiałkę przy ulicy Kolskiej.

REKLAMA

Wczesnym rankiem służby otrzymały zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który leżał w pobliżu przystanku na skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiej i Branickiego. Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe. Kiedy medycy dotarli na miejsce – jak ustalił reporter TVN Warszawa – nie stwierdzono u poszkodowanego żadnego urazu lub innych dolegliwości zdrowotnych. „Pacjent” był natomiast pod wpływem alkoholu. Wobec tego ratownicy przekazali go straży miejskiej, która następnie odwiozła mężczyznę na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej.

Straż miejska potwierdziła, że do takiej interwencji doszło dziś w nocy. „Łącznie ostatniej nocy do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych przy ulicy Kolskiej przewieźliśmy 32 osoby” – przekazał TVN Jerzy Jabraszko z referatu prasowego SM.

REKLAMA

Po przewiezieniu na izbę wytrzeźwień, można opuścić placówkę dopiero po całkowitym wytrzeźwieniu, tj. kiedy alkomat da wynik 0,0 promili. Za wątpliwą przyjemność przebywania w ośrodku, trzeba ponadto uiścić rachunek, który obecnie wynosi na Kolskiej 343 złote.

Poseł Przemysław Czarnecki z PiS wylądował na izbie wytrzeźwień. To syn Ryszarda Czarneckiego

Według źródła TVN Warszawa, interwencja pogotowia ratunkowego a później straży miejskiej miała dotyczyć… czynnego posła Prawa i Sprawiedliwości – 39-letniego Przemysława Czarneckiego. Stacja miała potwierdzić tę informację w kilku źródłach. Z prośbą o komentarz zwrócił się do polityka portal „Fakt”, ale Czarnecki miał wyłączony telefon. Nie odpowiada także na SMS-y i e-maile.

Zbieżność nazwisk nie jest tutaj przypadkowa. Przemysław Czarnecki to syn wpływowego polityka PiS-u Ryszarda Czarneckiego, który jest obecnie deputowanym do Europarlamentu. Przemysław Czarnecki jest zaś posłem na Sejm RP, zastępcą przewodniczącego komisji spraw zagranicznych, członkiem komisji obrony narodowej oraz podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO. Mandat posła pełni już drugą kadencję.

REKLAMA

Udostępnij: