Posiej obok marchewki. Korzenie wyrosną imponująco grube

marchew
fot. screen Youtube / Simplify Gardening

W tym roku zamierzasz zasiać w ogrodzie marchewkę? Nadchodzi czas, by zabrać się za sadzenie tego warzywa. Umiejętnie wykonany zabieg z pewnością wpłynie na dorodne i bogate plony. Olbrzymie korzenie to również zasługa dobrego sąsiedztwa.

REKLAMA

Okazuje się, że obfite plony może zagwarantować nam posadzenie obok marchewki pewnego warzywa. Działkowcy już dawno zaobserwowali, że pomarańczowe korzenie rosną wtedy jak szalone. Mają większe rozmiary, a zbiory są zadowalające.

Patent działkowców na gigantyczne plony marchewki

Często zdarza się, że nać marchewki jest bujna, a korzenie wyrastają nikłe. Tak nie powinno być. Jeśli chcesz, by warzywo rosło w korzeń, dopasuj mu konkretnego sąsiada. Według fachowców w pobliżu marchewek warto zasiać rzodkiewkę.

REKLAMA

Dlaczego właśnie ją? Roślina rośnie prędzej od marchwi i zanim ta wykiełkuje, rzodkiewka zdąży już spulchnić ziemię. W takich warunkach marchewka będzie prężniej rosnąć – w korzeń, a nie w liście. Właściwa lokalizacja warzyw również ma kolosalne znaczenie.

Marchewkę warto zasiać między grządkami z rzodkiewką. Umiejętne wyszukiwanie gruntu przed siewem też wpływa na efekt końcowy. Glebę trzeba przede wszystkim spulchnić, a potem przystąpić do siewu. Po wykonaniu pracy ziemi nie należy ugniatać.

REKLAMA

Czytaj też: Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

Podziel się: