REKLAMA

pomidory na krzaku
fot. screen Youtube / AGRIPLEX INDIA / LucasGrowsBest

Chociaż do wiosny jeszcze daleko, to już na początku lutego warto wyobrazić sobie swój tegoroczny warzywnik. Niektóre rośliny do rozsady mogliśmy wysiać już w styczniu. Na działkach przeważnie sadzimy pomidory. Jeśli jesteś ich amatorem, to jaką odmianę zamierzasz wysiać najbliższym czasie? Mój znajomy jest ogrodnikiem i polecił mi gatunek pomidorów, który uprawiał w poprzednim sezonie. Podobno z jednego krzaczka można uzyskać całe wiadro plonów!

REKLAMA

Idealna pora na wysianie pomidorów

Pomidory są smaczne i soczyste, więc mają rzeszę wielbicieli na całym świecie. Nieźle prosperują w naszym klimacie. Aczkolwiek hodowlę krzaczków warto zaplanować zawczasu i dużo wcześniej wysiać sadzonki.

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie zasiać rośliny, zacznij pracę już pod koniec lutego lub na początku marca. Wysianie sadzonek to małych doniczek to już 25% sukcesu. Potem wystarczy przesadzić małe krzaczki do odpowiednio przygotowanego gruntu, podeprzeć lub przywiązać je i pielęgnować przez cały okres wzrostu. Rzeczą najbardziej satysfakcjonującą jest zbieranie dojrzałych plonów. W tym roku mogą być naprawdę gigantyczne. Wystarczy, że z wyprzedzeniem zaopatrzysz się w pewną odmianę nasion pomidorów. To prawdziwy bestseller wśród warzyw. Co ciekawe, można uzyskać nawet 8 kg warzyw z 1 krzaczka!

REKLAMA

Pomidorki cherry i inne klasyczne odmiany odchodzą do lamusa. Oto hit 2024 roku

Ogrodnik poradził mi, abym zaopatrzyła się w nasiona pomidorów Oxheart typu Bawole Serce. Plony mają malinowy kolor, są słodkie w smaku i bardzo soczyste. Gatunek jest w sam raz do uprawy hobbystycznej. Te okazy, które wzbudzają wiele emocji. Czasami jeden pomidor może ważyć nawet pół kilograma (rekordziści mają 600 g)! A dlaczego tę odmianę nazwano Bawolim Sercem? Wszystkiemu winny jest profil warzyw – po prostu odzwierciedlają serce. Jakie informacje na temat tego gatunku pomidorów warto sobie jeszcze przyswoić?

To będzie najbardziej rozchwytywany gatunek pomidorów w tym roku

Pojedynczy krzak pomidorów Oxheart osiąga około 2 m wysokości i zbierzemy z niego do 8 kilogramów soczystych warzyw. Ogrodnicy chętnie wybierają tę odmianę, bo uznają ją za najbardziej wydajną. Działkowcy znają się na rzeczy. Nasiona pomidorów Bawole Serce można wysiać na rozsadę na przełomie lutego i marca. Pierwszych zbiorów możemy wyczekiwać w sierpniu i trwają one aż do października.

REKLAMA

Czytaj też: Koper wzejdzie 5x szybciej. Przed siewem namocz w tym nasiona

REKLAMA