REKLAMA

REKLAMA

W grudniu zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad izby znalazł się tylko jeden punkt. Dotyczy on rządowego projektu zmian w ustawie o podatku akcyzowym, który przewiduje obniżenie opłat za energię elektryczną.

– To będzie niedługie posiedzenie. Jest tylko jeden punkt obrad. Chodzi o to, by obywatele mieli pewność, że w tym roku ani w następnym nie nastąpią podwyżki cen energii – wyjaśnił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS.

REKLAMA

W ocenie parlamentarzystów opozycji, sam pomysł powstrzymania w ten sposób wzrostu opłat za prąd jest dobry, ale posłowie PO i Kukiz’15 krytykują jednocześnie rządzących za niedopuszczalny, ich zdaniem, tryb procedowania. Politycy z partii opozycyjnych liczą również na rozpatrzenie 28 grudnia dwóch innych projektów ustaw.

– Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu zostaną rozpatrzone także inne ustawy, które dotyczą cen energii, czyli ustawa PO i Kukiz’15 – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

REKLAMA

Z kolei wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15 stwierdził, że celem dodatkowego posiedzenia jeszcze przed końcem roku jest zminimalizowanie podwyżek cen energii, które są efektem „negocjacyjnych porażek tego i poprzedniego rządu na poziomie europejskim”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA