komar na skórze
fot. Pixabay

Komary to bardzo namolne owady. Nie lubią ich zwłaszcza dzieci, bo nad wyraz trudno przeżywają ich ukąszenia. Swędzące i rozdrapane rany to nic przyjemnego, a w dodatku szpecą ciało. Co zrobić, by zniknęły na dobre? Poznaj prostą metodę. Produkt, który będzie Ci potrzebny, prawdopodobnie znajduje się w Twojej kuchni. Wystarczy, że posmarujesz nim obrzęk, a po chwili nie będzie po nim śladu.

Dolegliwość po ukąszeniu komara. Pomoże soda

Latem dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu i cieszymy się słońcem, a także ciepłym powietrzem. Jednak wieczory nie należą do najprzyjemniejszych, a wszystko przez okropne komary. Ukąszenie nawet jednego owada może przysporzyć czasami wielu nieprzyjemności. Zaatakowane miejsce cały czas swędzi, a my nie możemy się opanować i bez przerwy je drapiemy. Tymczasem możemy sobie ulżyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy udać się do kuchni i sięgnąć po sodę oczyszczoną.

Ten środek połącz z wodą tak, aby uzyskać konsystencję pasty. Nanieś ją na miejsce po ukąszeniu komara, a potem lekko wetrzyj w skórę i poczekaj, aż zaschnie. Soda ma właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne, a więc szybciej zniknie zaczerwienienie i brzydkie bąble, które występują po ataku owadów. Efekt powinien pojawić się błyskawicznie.

Ugryzienie komara. Te metody też się sprawdzają

Zamiast sody oczyszczonej możesz użyć octu. Najpierw nasącz nim wacik kosmetyczny, a potem połóż go tam, gdzie ugryzł Cię komar. Po krótkim czasie powinieneś poczuć ulgę. Pomyśl też o babcinych metodach. Weź cebulę, przekrój ją na pół, a następnie przyłóż jedną połówkę do świądu. Warzywo zawiera siarkę, która złagodzi obrzęk.

Czytaj też: Spryskaj tym meble i przetrzyj. Kurz zniknie i prędko nie wróci


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę