Postaw na balkonie. Spokój z gołębiami na długie miesiące

gołębie
fot. Pexels

Gołębie dają się we znaki zwłaszcza osobom mieszkającym w blokach i kamienicach. Ptaszyska siadają na zewnętrznych parapetach i balkonach, gdzie zostawiają swoje odchody. Jeśli jakieś miejsce szczególnie przypadnie im do gustu, to zakładają w nim swoje gniazda. Zobacz, jak bezpiecznie wypłoszyć gołębie, by omijały twoją posesję szerokim łukiem.

REKLAMA

O obecności gołębi mogą świadczyć nie tylko odchody, ale także ptasie pióra czy liczne patyki na balkonie/tarasie. Wtedy możesz być niemal pewny, że twój teren odwiedzają gołębie i być może planują założyć sobie w pobliżu ciepłe gniazdko. Jeśli nie chcesz mieć gołębi za sąsiadów, musisz prędko zareagować.

Gołębie dadzą ci spokój. Tak przepędzisz namolne ptaki

Wielu mieszkańców bloków głowi się nad tym, jak wypłoszyć gołębie z balkonu. Istnieje wiele metod na odstraszenie ptaków, ale nie każda sprawdza się znakomicie. Całkiem inaczej jest z trikiem, który dziś poznasz. Musisz tylko zaopatrzyć się w taśmę holograficzną albo latawce przypominające ptaki. Pomóc powinny również nieduże wiatraczki – te zaczną się kręcić, gdy zawieje silniejszy wiatr i dodatkowo wydadzą intrygujący dźwięk, którego ptaszyska nie znoszą.

REKLAMA

Kolejna opcja polega na powieszeniu odbijających światło i brzmiących akcesoriów lub dzwoneczków. Być może zauważyłeś, że niektóre osoby mieszkające w blokach wystawiają plastikowe figurki ptaków drapieżnych – nieprzypadkowo. Gołębie się ich boją i szybko dają dyla.

Gołębie przestaną czaić się na balkonie. Wystarczy 1 produkt z kuchni

To rozwiązanie jest proste i naturalne. Wystarczy zastosować 1 produkt z szafki kuchennej. Gołębie nie lubią wyrazistego aromatu octu. Również zapach pieprzu i chili działa na nie odpychająco. Z tej racji możesz stworzyć specjalną miksturę. Do wody dodaj trochę pieprzu albo papryczki chili w proszku, a potem skrop roztworem miejsca, na których ptaki często przesiadują. Gdy niechciani „goście” poczują charakterystyczną woń, od razu wezmą nogi za pas i już więcej się nie pojawią.

REKLAMA

Czytaj też: Ten kosmetyk przepędzi myszy z domu. Wystarczy spryskać zakamarki

Podziel się: