Postaw to w domu. Uciążliwy zapach papierosów zniknie momentalnie

palenie papierosa
fot. Pixabay

Nie każdy toleruje zapach papierosów w swoim domu. To szczególny problem dla osób, które mieszkają z palaczem, a sami trwonią od fajki. Mnóstwo ludzi uznaje woń tytoniu za odór i nie tak łatwo jest się go pozbyć z odzieży. Wyrazisty zapach czasami pozostaje na ciuchach przez parę dni. A jak usunąć zapach papierosów z mieszkania? Dzięki poniższym radom poradzisz sobie z nim szybko i skutecznie.

REKLAMA

Jeśli masz w domu palacza, a sam nie palisz, to nie myśl sobie, że jesteś bezpieczny. W rzeczywistości też jesteś palaczem, tylko że biernym, tzn. regularnie zmuszanym do wdychania dymu tytoniowego. W spalanej fajce znajduje więcej niż 4 tys. rozmaitych substancji chemicznych, a niektóre z nich są toksyczne. Zatem dym papierosowy wdychany przez niepalących lokatorów przez wiele lat, jest w równym stopniu szkodliwy dla ich zdrowia.

Im dłużej woń papierosów znajduje się w domu, tym ciężej ją zneutralizować. Ale pomyśl – gdy ktoś zapali w naszych czterech ścianach zaledwie raz, to przeważnie wystarczy wywietrzyć pokoje i sprawa załatwiona. Wywietrzenie domu prawdziwego „palacza” to nie lada sztuka.

REKLAMA

Jak raz na zawsze zneutralizować zapach papierosów z mieszkania?

Jeżeli dym z papierosów czuć w twoim gniazdku niemal non stop, standardowe wietrzenie może nie przynieść żadnych efektów. Najlepiej będzie, gdy szybko zmotywujesz palacza, by przestał „kopcić” w mieszkaniu i wyszedł np. na zewnątrz lub do oddalonego lokalu z wentylacją. Pomyśl też o zakupie specjalnych preparatów, które neutralizują problematyczny zapach. Na ogół zawierają amoniak, który dobrze absorbuje woń papierosów ze wszystkich pomieszczeń.

Jeśli jednak szukasz naturalnych rozwiązań, postaw w mieszkaniu rośliny pochłaniające odór. Świetnie sprawdzi się skrzydłokwiat i paprotka. Od czasu do czasu możesz użyć świec zapachowych, które stłumią niepożądaną woń albo rozpylić w domu specyfik na bazie soku z cytryny i octu. Jeśli i to nie pomoże, rozsyp na dywanach węgiel aktywny bądź sodę oczyszczoną i zostaw na noc. Oba preparaty powinny przyswoić aromat papierosów z tkanin.

REKLAMA