Posyp tym blachę i podgrzej w piekarniku
YouTube screen | wszystkiego.smacznego

Posyp tym blachę i podgrzej w piekarniku. Będziesz zachwycony rezultatem. To prosty i skuteczny patent, sprawdź na czym polega!

Czyszczenie brudnej blachy jest czasochłonne i nie należy do przyjemnych czynności. Po pewnym czasie może ona pokryć się warstwą trudnych i tłustych plam, które są nie tylko nieestetyczne, ale mogą także wpływać na smak potraw. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na przywrócenie blachy do pierwotnego blasku, to wypróbuj niesamowicie prostego triku, który sprawi, że będzie czysta jak nowa!

Posyp tym blachę i podgrzej w piekarniku. Sprytny trik, który musisz poznać

Cały patent polega na użyciu sody oczyszczonej i soli. Przed zasypaniem blaszki należy ją przemyć wodą i osuszyć, a potem posypać jej dno warstwą sody oczyszczonej i soli. Soda jest popularnym środkiem czyszczącym o właściwościach łagodzących i wybielających. Sól sprawi, że zabrudzenia szybciej i łatwiej zejdą po podgrzaniu w piekarniku.

Tak przygotowaną blachę z sodą i solą umieść w piekarniku. Podgrzewaj ją przez około 30 minut w temperaturze 200 stopni. Podczas podgrzewania soda oczyszczona zacznie reagować z brudem i tłuszczem na powierzchni blachy, następnie rozpuści je i ułatwi ich usunięcie. Po upływie 30 minut wyłącz piekarnik i pozostaw w nim blachę do całkowitego schłodzenia. Wtedy możesz ją wyjąć i umyć blaszkę gąbką i płynem do naczyń tak jak zwykle. Będzie lśnić jak nowa!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!