Posyp tym brudnego mopa i zostaw na 15 minut. Będzie jak nowy

mop
fot. screen Youtube / homeshopz

Brudna posadzka pogarsza wygląd całego mieszkania i nie świadczy najlepiej o jego właścicielu. To właśnie podłoga zajmuje najobszerniejszą powierzchnię i zwraca naszą uwagę, dlatego trzeba o nią zadbać. Jeśli chcesz, by parkiet był czyściutki i lśnił z daleka, powinieneś go umyć nie tylko odpowiednim detergentem, ale i sprzętem. Koniecznie sprawdź stan mopa przed porządkami w domu. Jeśli będzie w opłakanym stanie, możesz tylko pogorszyć efekt. Jak wyczyścić mop?

REKLAMA

Czysty mop to klucz do sukcesu

Zostawienie brudnego mopa zaraz po umyciu podłogi to nie najlepsza decyzja. Najprawdopodobniej za kilka dni będzie wyglądał jeszcze gorzej, nie mówiąc już o przykrym zapachu ulatującym z niego. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, zawsze po umyciu parkietu staraj się dokładnie umyć wymienną ściereczkę.

To istotne, jeśli chcesz błyskawicznie i starannie myć posadzkę przy następnym użyciu mopa. Niektórzy zwyczajnie zakładają nową szmatkę, ale ten patent niesie ze sobą dodatkowe koszty i nie sprzyja naszej planecie. Lepiej byłoby po prostu wyprać ekwipunek. Moja mama zdradziła mi swój sposób na odnowienie mopa. W kilka chwil wygląda jak nowy.

REKLAMA

Dlaczego pranie mopa jest takie ważne?

Na nieumiejętnie wypranym mopie zaczną w szybkim tempie namnażać się drobnoustroje. Podczas ponownego mycia zostawi na parkiecie zbrudzenia i smugi, a przecież nie o to chodzi. Podłoga ma być nieskazitelnie czysta, więc już rozumiesz, dlaczego pranie materiałowego elementu jest kluczowe.

Warto zaopatrzyć się w mop z wymienną końcówką. Aczkolwiek wcale nie musi ona lądować w koszu na śmieci. Porządnie wypierz ją w ciepłej wodzie z odrobiną uniwersalnego detergentu i po sprawie. Moja mama wrzuca jeszcze dwa inne składniki przed myciem.

REKLAMA

Sposób na idealnie czysty mop

Zanim przystąpisz do prania, posyp szmatkę solą spożywczą (pół szklanki) i sodą oczyszczoną (pół szklanki). Zostaw mopa na 15 minut, a potem doczyść go ręcznie w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do prania. Możesz także włożyć szmatkę do bębna pralki i ustawić krótki cykl. Wszelkie zabrudzenia znikną, jak ręką odjął.

Czytaj też: Jak wyczyścić regał kuchenny na samej górze? 1 genialny trik