regał kuchenny
fot. Pixabay

W kuchni spędzamy dość dużo czasu – przecież to miejsce, gdzie gotujemy i spożywamy posiłki. Ale w powietrzu nie unosi się tylko wyśmienity aromat. Cząsteczki kurzu i brudu zaczynają przyczepiać się do nagromadzonej na szafkach kuchennych warstwy z tłuszczu. Mycie mebli jest wtedy długotrwałą i męczącą pracą – ale na szczęście można sobie ją ułatwić, stosując skuteczne domowe triki!

Nie wszystkie sklepowe detergenty sprawdzają się tak, jak należy. Poznaj niezawodny domowy patent na czyszczenie mebli kuchennych. Usuniesz nawet najgrubszą warstwę brudu i tłuszczu i nie uszkodzisz delikatnej powierzchni szafek.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu?

Tłuszcz, który osadza się na kuchence, gromadzi się także na meblach. Aczkolwiek tych nie można traktować silnym środkiem, którego używa się do czyszczenia palników. Mogłyby wtedy się odbarwić albo rozwarstwić! Najlepiej zastosować nieinwazyjne, domowe metody, z których korzystały nasze babcie. Potrzebna Ci będzie jedynie woda z płynem do mycia naczyń. Wszyscy wiedzą, że ten środek doskonale rozpuszcza tłuszcz! Takie połączenie jest też całkiem bezpiecznie.

Ocet – kolejna broń w walce z tłuszczem

Przelej ocet do pojemnika ze spryskiwaczem i dobrze spryskaj brudne fronty mebli. Pamiętaj, aby wcześniej rozłożyć pod nimi stare gazety. Ich zadaniem będzie wychwytywanie ulatujących z góry zabrudzeń. Zaczekaj kilka minut, a potem przetrzyj regały ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką. Aby mieć pewność co do staranności mycia i zmniejszyć ryzyko unoszenia się woni octu w pomieszczeniu, możesz przemyć regał czystą, ciepłą wodą, a potem wytrzeć na sucho.

Czym czyścić szafki kuchenne? Zrób pastę z sody oczyszczonej

Cztery duże łyżki sody wymieszaj z 1 litrem wody i w takiej mieszance zwilż gąbkę, a później zacznij czyścić meble. Na końcu przemyj je mokrą ściereczką i wytrzyj.

Jeśli powyższy patent Cię nie zadowoli, możesz wypróbować coś jeszcze skuteczniejszego!
Do 1 litra wody dodaj 1 łyżkę wody amoniakalnej (do kupienia tutaj), wszystko wymieszaj, a potem w takim roztworze zamocz szmatkę i starannie przecieraj meble.

Jak wyczyścić regał kuchenny na samej górze?

Niczym nie będziesz musiał się martwić, jeśli wyłożysz jego wierzch starymi gazetami. Ich rolą będzie zbieranie unoszącego się kurzu i brudu. Dodatkowo wchłoną cały tłuszcz! Dzięki temu nie będziesz musiał szorować tego dość trudno dostępnego obszaru – wystarczy, że od czasu do czasu wymienisz makulaturę na świeżą.Zobacz też: Spryskaj tym sufit i przetrzyj. Będzie czysty jak po malowaniu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę