posypywanie kanapy białym proszkiem
fot. screen Youtube / Eilidh Wells

Posyp swoją kanapę tym proszkiem, a znów stanie się strefą Twojego relaksu. Ten specyfik potrafi skutecznie przywrócić nieskazitelność miejscu, gdzie spędzasz swój wolny czas. Koniecznie wypróbuj.

Uniwersalna soda oczyszczona

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) to substancja chemiczna, która występuje naturalnie w stałej postaci krystalicznej, ale najczęściej sproszkowanej. Znalazła także zastosowanie w kuchni jako chemiczny związek rozczynowy. Soda potrafi wchłaniać zapachy, stabilizować poziom pH i może być stosowana jako nieinwazyjny środek ścierny, stąd też warto o niej pamiętać, robiąc pranie i inne domowe porządki. Wodorowęglan sodu ma naprawdę szerokie zastosowanie. Tym razem połączymy go z solą, która zwiększy jego moc działania. Taka mieszanka będzie niezastąpiona podczas odświeżenia kanapy.

Soda i sól na zawilgoconą i nieprzyjemnie pachnącą kanapę

Nieraz zdarza się, że już po roku czy dwóch, kanapa nasiąka wilgocią oraz różnymi nieprzyjemnymi zapachami. Wilgoć sprawia, że mebel niszczeje i szybciej się zużywa. Z tego powodu warto ten proces spowolnić. W dodatku nikt z nas nie chciałby się kłaść po całym dniu pracy na brzydko pachnącej kanapie. I tu domowy specyfik z soli i sody sprawdza się idealnie!

Sól pozwala usuwać wilgoć z kanapy, a soda oczyszczona pomaga uporać się z przykrymi zapachami. Aby przygotować z nich skuteczną miksturę, wymieszaj 1 łyżkę stołową soli z 5-6 łyżkami soli kuchennej w jakimkolwiek naczyniu.

Jeżeli chcesz, możesz swój preparat wzbogacić o odrobinę ulubionego olejku eterycznego. Dzięki niemu mebel nie tylko nie będzie wytwarzał żadnej niepożądanej woni (za sprawą sody), ale również będzie przyjemnie pachniał olejkiem, który dodałeś. Jeśli wymieszałeś już 2 lub 3 składniki w pojemniku, rozsyp powstały środek na kanapę i odczekaj 1-2 godziny. Zobaczysz, że strefa Twojego odpoczynku znów będzie świeża.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę