posyp tym mopa
Pixabay

Posyp tym mopa i zostaw na 5 minut, a będzie lśnić jak nowy. Ten trik sprawi, że mop posłuży ci na dłużej. Wystarczy przygotować pewną mieszankę z kilku składników. 

Mopa używamy najczęściej co drugi dzień. Niektórzy myją podłogi codziennie, ale zapominają, że mop tym bardziej potrzebuje czyszczenia. Zbiera on kurz i brud, a jeśli zapomnimy go wyczyścić to rozniesiemy brzydki zapach wilgoci na nasze podłogi. Wtedy zamiast pięknie pachnieć w mieszkaniu – efekt jest odwrotny. Na szczęście nie musimy wyrzucać mopa po pierwszym czy drugim użyciu, wystarczy zastosować genialny trik. Sprawdź i wypróbuj.

Posyp tym mopa i zostaw na 5 minut. Efekt będzie rewelacyjny

 Przygotuj mieszankę z połowy szklanki sody oczyszczonej i soli, następnie posyp tym obficie włosie mopa i pozostaw na co najmniej 5 minut. Jeśli masz czas, możesz zostawić nawet na godzinę. Potem umyj mopa pod wodą i najlepiej wypierz na najkrótszym programie.

Dzięki temu będzie jak nowy, a mieszkanie pachnące i czyste. Warto zapamiętać ten patent. Wypróbuj także świetnego sposobu na błyszczące panele. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę