Posyp tym stopy
YouTube screen | Smart Fox

Posyp tym stopy i zostaw na 5 minut, a rezultaty będą bardzo zaskakujące. To świetny sposób, o którym warto wiedzieć, bo może przydać się każdemu.

Soda oczyszczona to popularny składnik w kuchni, często dodawany do ciast zamiast proszku do pieczenia. Ale okazuje się, że można wykorzystać ją w nieco inny sposób – na stopy. Dlaczego warto posypać stopy sodą oczyszczoną? Mało kto wie, że przynosi to zaskakujące efekty, dlatego poznaj genialny trik.

Posyp tym stopy i zostaw na 5 minut. Efekt zachwyca

Zrogowaciała skóra na piętach potrafi uprzykrzyć życie – nie wygląda to estetycznie, a w zaawansowanym stanie może zacząć pękać. Wtedy już nie tylko chodzi o wygląd, ale odczuwany dyskomfort. Okazuje się, że pomocna w tym stanie będzie soda oczyszczona, która zmiękczy twardą skórę.

Do miski wlej troszkę ciepłej wody, następnie włóż do niej stopy i posyp je obficie sodą oczyszczoną. W połączeniu z wodą powstanie pasta, którą należy dokładnie rozsmarować. Pozostaw na 5-10 minut i po tym czasie umyj stopy, możesz użyć tarki do pięt, gdy skóra jest zmiękczona, łatwiej będzie się jej pozbyć. Stopy wysmaruj na koniec kremem, najlepiej z mocznikiem i załóż skarpetki. Będą gładkie, a poczucie dyskomfortu zniknie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę