Posypuję tym dywan i odkurzam
fot. YouTube screen | Five star steam carpet cleaning | Bryony Hussey

Posypuję tym dywan i odkurzam, a po chwili jest jak nowy. W mieszkaniu unosi się świeże i czyste powietrze. Na czym polega to rozwiązanie?

Dywan, choć pięknie zdobi wnętrza naszych domów, czasem może stać się miejscem zatrzymującym zapachy, kurz i drobinki. Właśnie dlatego ważne jest regularne dbanie o jego czystość i świeżość. Jednym z prostych, skutecznych i ekonomicznych sposobów na przywrócenie dywanowi blasku oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów jest wykorzystanie dwóch powszechnie dostępnych składników: sody oczyszczonej i proszku do prania.

Posypuję tym dywan i odkurzam. Mąż nie narzeka, że musi trzepać

Odkurzanie dywanu za pomocą sody i proszku do prania to metoda, która jest ceniona za swoją skuteczność i prostotę. Soda oczyszczona ma zdolność absorbowania nieprzyjemnych zapachów. Jej drobne cząsteczki wnikać będą w włókna dywanu, wchłaniając zapachy i pozostawią przyjemny, świeży zapach.

Proszek do prania, tak samo jak sodę należy rozprowadzić równomiernie na powierzchni dywanu, a następnie zostawić na 20 minut i wciągnąć odkurzaczem. To połączenie pomoże zwalczać kurz i alergeny. Dzięki tej mieszance dywan nabierze pięknych kolorów poprzez działanie rozjaśniające. W dodatku to świetny sposób na sunięcie plam i zabrudzeń, które mogą wpływać na wygląd dywanu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę