W środę mieszkanka Gorliczyna (niedaleko Przeworska) nie wróciła na noc do domu. Zaniepokojony syn zgłosił zaginięcie. Niestety w starym korycie rzeki Mleczka znaleziono ciało kobiety.

Obecnie wyjaśniane są przyczyny tragedii. Wiadomo, że pomimo podeszłego wieku, 92-latka nie miała większych dolegliwości zdrowotnych. Na swoim profilu na Facebooku sprawę skomentowali uczestniczący w poszukiwaniach strażacy OSP Tryńcza. – To bardzo smutny finał naszych poszukiwań – czytamy we wpisie.

– Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Policjanci ustalają dokładne okoliczności śmieci – informuje asp. szt. Justynę Urban z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

W znalezienie kobiety zaangażowani byli m.in. strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Tryńcza, Urzejowice, Gniewczyna Łańcucka, Grzęska i Jagiełła.

Zwłoki zostały zlokalizowane w czwartkowy wieczór. Podejrzewa się, że zgon nastąpił na skutek wychłodzenia organizmu. Ostatecznie zweryfikowane to będzie po sekcji zwłok.

Statystyki mówią, że w ciągu paru ostatnich dni z powodu wychłodzenia zmarło w naszym kraju kilka osób. Warto wziąć pod uwagę apel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które przestrzega, że wiatr i wilgoć przy niskich temperaturach są niezwykle groźne.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!